Agresywny kierowca

Bartosh

Agresywny kierowca

Postautor: Bartosh » 21 mar 2018, o 00:42

Dzień dobry,mam pytanie odnośnie sytuacji ,która spotkała mnie dzisiaj w godzinach wieczornych (jeśli to zły dział ,to proszę o przeniesienie do odpowiedniego).Jadąc drogą jednokierunkową o dwóch pasach ,samochód przede mną gwałtownie zahamował przez co byłem zmuszony do ominięcia go ,lekko zajeżdżając drogę samochodowi na drugim pasie.Mój manewr najwidoczniej zdenerwował tego kierowce i zaczął za mną podążać mrugając światłami(włączał długie,krótkie na przemian) i siedząc mi na bagażniku.Jego agresywne zachowanie mnie przestraszyło więc byłem zmuszony go zgubić (podążał za mną przez 5 kilometrów) ,co z kolei spowodowało przekroczenie przeze mnie prędkości.Chciałbym się zapytać jakie poniosę konsekwencję w przypadku kiedy osoba ta udostępni nagranie z wideorejestratora przedstawiające moje, dość ryzykowne zachowanie na drodze ?Czy to ja poniosę konsekwencje ,czy ta osoba ,która goniąc mnie spowodowała moje zachowanie ?Czy podlega to z jego strony pod stwarzanie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz czy powinienem to zgłosić na policje? Proszę o odpowiedź,z góry dziękuję za pomoc.