Intruz na posesji

pawlo
Posty: 1
Rejestracja: 17 mar 2018, o 14:33

Intruz na posesji

Postautor: pawlo » 17 mar 2018, o 14:47

Witam

Sytuacja wygląda tak:

Ktoś co jakiś czas wchodzi na posesje i robił rożne psikusy, a teraz szkody na mieniu. Zaczęło się od drobnych spraw aż po poważniejsze np. przestawienie, przewrócenie stołu ogrodowego, złamanie gałęzi drzew, drobne obicie kafelek i wymazanie elewacji, rysy na szybach. Czy takie zdarzenia warto zgłaszać na policje jak narazie nie ma się żadnych dowodów poza podejrzeniami co do osoby która może to być?
2. Czy jak uda się przyłapać tą osobę
- w momencie kiedy przebywa na posesji ale nie w momencie kiedy dokonuje czynu niszczenia mienia np. niszczenie elewacji to czy wtedy sam dowód np. w postaci filmu wideo albo świadek (osoba z rodziny), że przebywa tylko na posesji wystarczy żeby go oskarżyć za popełnioną szkodę oraz wcześniejsze szkody które nie zostały nagrane?
- w momencie kiedy przebywa na posesji i zostaje przyłapany kiedy dokonuje np. niszczenia elewacji to czy można go też oskarżyć o porysowane wcześniej szyby?
3. Czy jak zgłoszę zdarzenie o zniszczeniu elewacji na policji ale bez dowodów to czy później jak go przyłapie na np. niszczeniu szyb to czy na policji będę mógł oskarżyć go również o wcześniejsze niszczenie elewacji pomimo braku dowodów tego czynu?

Kalino27
Posty: 5
Rejestracja: 2 lip 2018, o 14:37
Kontaktowanie:

Re: Intruz na posesji

Postautor: Kalino27 » 2 lip 2018, o 16:03

Czy ktoś się może wypowiedzieć?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości