Zakup mieszkania pod wynajem

Doniec

Zakup mieszkania pod wynajem

Postautor: Doniec » 28 lut 2017, o 14:33

Dzień dobry drodzy forumowicze!

Mam pytanie, chciałbym moje wątpliwości poddać pod dyskusję :)

Czy jest to opłacalne i jakie miejscowości polecacie?

bartlomiejb

Re: Zakup mieszkania pod wynajem

Postautor: bartlomiejb » 28 lut 2017, o 15:44

Jest to pewna inwestycja. Coś trwałego co w dobie wahań na rynkach oraz niepewnej złotówki ma duże znaczenie. Sugerowałbym jednak zakupić mieszkanie w jakiejś większej miejscowości z racji tego,że będzie mozna je łatwiej wynajać. Czy to turystom czy też mieszkańcom miasta ( o wiele więcej zarabia się na turystyce - niemniej wymaga to od nas pewnego wysiłku ).
Rozejrzyj się na przykład jakie apartamenty są na sprzedaz w Gdańsku: russjan.com
Całe nasze nieszczęście bierze się stąd, że nie umiemy sobie sami wystarczyć

aniaola37

Postautor: aniaola37 » 5 mar 2017, o 18:56

Myślę, że tak. Tylko oczywiscie to jest inwestycja dla cierpliwych. Polecam Ci zakup fajnego mieszkania, na nowym osiedlu bo być może sam kiedyś bedziesz chciał się tam przeprowadzić :) Ważny jest również zarządca osiedla, na co mało może kto zwraca uwagę. Ja trafiłam na status.pl i akurat nie mam żadnych problemów, bo wszystko jest należycie załatwiane, ale wiem że róznie to bywa.

kowalczyq

Postautor: kowalczyq » 2 maja 2017, o 07:18

Zanim zainwestujesz w jakąkolwiek nieruchomość, dowiedz się trochę więcej na jej temat. Na przykład czy posiada certyfikat leed bo ostatnio często się z nim spotykam. O samym certyfikacie poczytasz tu na G4E. Myślę, że taka wiedza każdemu może się przydać.

sovfew

Postautor: sovfew » 16 maja 2017, o 19:30

Najlepsze są duże ośrodki miejskie - Gdańsk, Poznań, Worcław itd.

Katja

Postautor: Katja » 2 cze 2017, o 12:29

Jeszcze tylko aby prawo lokalowe było takie jak na zachodzie. Tam wynajmuje jedna osoba po 100 mieszkań a tu wynajmując kilka idzie osiwieć . Dostosujcie prawo do potrzeb rynkowych a nie socjalno-opiekuńczych.

kolos

Postautor: kolos » 25 lip 2017, o 14:28

a jak tam myślę że to wcale już nie jest takie opłacalne.. za długi okres zwrotu zdecydowanie. wole coś swojego kołować. mam nadzieję że wykołuje bo własnie jestem na etapie rozkminy jak nazwać firmę

Albert

Postautor: Albert » 28 lip 2017, o 09:03

Jest opłacalne, ale w dużych miastach, gdzie są uniwersytety bądź jest to miejsce turystyczne: Warszawa, Kraków, Lublin, Gdańsk.

arturk

Postautor: arturk » 9 paź 2017, o 13:34

Jest to opłacalna opcja o ile oczywiście mieszkanie będzie znajdowało się tak jak osoba powyżej wspomniała w jednym z dużych miast. W Warszawie, we Wrocławiu czy w Poznaniu. Nieruchomości tam po pierwsze nie stracą na wartości. Po drugie zawsze znajdziemy chętnych na wynajem ( oczywiście o ile ustalimy korzystną cenę wynajmu)

Dobry artykuł jest na tej stronie:
http://pzfd.pl/jak-bezpiecznie-kupic-mieszkanie/

Polecam sie z nim zapoznać. Jest tam napisane w jaki sposób można kupić mieszkanie bezpiecznie.

asabert5
Kontaktowanie:

Postautor: asabert5 » 16 paź 2017, o 14:15

Mieszkanie bardzo dobra inwestycja, tyle że inwestycja już chyba dla naszych dzieci.