Przedawniony dług?

Adee

Przedawniony dług?

Postautor: Adee » 6 gru 2016, o 22:30

Witam, moja mama od 2010 roku dostaje listy informujące o długu z 1996 roku wynoszącym ok. 400 zł i do roku 2016 kończyło się tylko na przypomnieniach o spłacie. Wcześniej otrzymywała listy od 2 banków, natomiast w tym roku otrzymuje je od GetBack SA. Dzisiaj otrzymałem list, w którym jest napisane, że jest to etap sądowy, i jeżeli do 8 grudnia tego roku nie zapłaci pieniędzy to rozpocznie się postępowanie egzekucyjne. Chciałbym zapytać, czy dług sprzed 20 lat jest przedawniony i mamy do czynienia z oszustwem, czy rzeczywiście powinno się ten dług spłacić? Pozdrawiam :)

prawnik1
Kontaktowanie:

Re: Przedawniony dług?

Postautor: prawnik1 » 17 gru 2016, o 13:54

Witam, w tak przedstawionym stanie faktycznym sprawy nie można udzielić wyczerpującej odpowiedzi.
Co do zasady bieg terminu może zostać przerwany przez każdą czynność prawną dokonaną przed danym organem (sądem, komornikiem).
Wobec tego nie wdając się w szczegółowe rozważania prawne i bez możliwości dokonania analizy dokumentacji źródłowej, nie jest możliwa ocena, czy dług, który żąda wierzyciel przedawnił się i czy ewentualnie nie stanowi próby oszustwa.

bulee

Postautor: bulee » 18 gru 2016, o 21:34

Musisz się wybrać z tym do prawnika. Zbierz wszystkie dokumenty i skontaktuj się z kancelaria-kopko.pl/pomoc-prawna-dla-dluznikow/ , który pomaga w takich sprawach. Nie zwlekaj z tym, bo odsetki rosną, możliwe że niesłusznie

hybik

Postautor: hybik » 4 sty 2017, o 00:28

wiesz co nie wiem jak to jest z bankami, ale wydaje mi się że pisma są od jakiejś firmy zewnętrznej. Najlepiej zadzwonić do jakiegoś komornika, zapytać co w takim wypadku można zrobić, gdzie się czegoś dowiedzieć, czy to jakiś komornik prowadzi czosnyka-komornik.pl/ zobacz sobie tą stronę jest tam kilka informacji, możesz się skontaktować zapytać o coś jak masz wątpliwości.

kolos

Postautor: kolos » 27 sty 2017, o 11:20

Ja miałem problem ze ściągnięciem należności od dłużnika. Na szczęście dostałem kontakt do bia.com.pl i udało się bardzo sprawnie ten dług odzyskać. Takie długi to bardzo poważny problem i trzeba szybko takie sprawy rozwiązywać.

next813

Postautor: next813 » 30 sty 2017, o 14:44

Podawać je do sądu i niech zapłaci cały dług !!!

Kerados

Postautor: Kerados » 2 cze 2017, o 12:15

Myślę, że może się tu przydać pomoc dla zadłużonych z komornikiem. Mi jakiś czas temu bardzo przydała się taka pomoc kiedy mogłem stracić znaczną większość mojego majątku. Polecam się zapoznać z tym co tam jest. Myślę, że niejednemu może to uratować skórę.

garrak22

Postautor: garrak22 » 16 cze 2017, o 14:26

Jeśli szukacie odpowiedniej oferty firmy która oferuje POŻYCZKA dla zadłużonych to według mnie oferta firmy AASA powinna was jak najbardziej zainteresować ! Jestem mężczyzną który ciężko pracuje i lubi wydatki, wyjazd na wczasy z rodziną czy znajomymi, zrobienie dodatkowych kursów to dodatkowe koszta dla tego chwilówki mogą pomóc. Ale czy rozróżniacie chwilówki od pożyczek pozabankowych ? To są właśnie pożyczki ratalne, a nie z jednorazową spłatą, czyli dużo lepsza opcja. Aasa to rzetelna i sprawdzona firma na rynku, zero ukrytych kosztów i możliwość dogadania się z nimi, przedłużenie nawet do 5 tygodni możliwości spłaty pożyczki !

jolmaner

Postautor: jolmaner » 9 lip 2017, o 11:30

A czy długi to w ogóle ulegają jakiemukolwiek przedawnieniu?

piotr45

Postautor: piotr45 » 28 lis 2017, o 11:02

Czasami chodzenie w zaparte, że to nie ja, że nic nie podpiszę itp. jest idiotyczne. Bo skoro wiesz, że to twój dług i wiesz że jest swieży nie przedawniony, to zamykanie oczu że jest problem, nie rozwiąze go. Kiedy jesteś bardziej skory do współpracy możesz więcej ugrać. Ja z getbackiem nie lazłem na konfrontację, bo po co? Kulturalnie pogadaliśmy, zawarliśmy porozumienie, choć dług musiałem rzecz jasna spłacić, to przynajmniej atmosfera wokół tego była do przeżycia.