Zakładanie sklepu internetowego i wprowadzanie produktu na rynek

Riraku

Zakładanie sklepu internetowego i wprowadzanie produktu na rynek

Postautor: Riraku » 4 lip 2016, o 00:52

Witam,

na początek coś o mnie. Mam na imię Maciej, mam 19 lat i niedługo kończę technikum na kierunku grafika komputerowego, w tym roku miałem okazję brać udział cały miesiąc w praktykach w firmie, w której produkuje się odzież z nadrukiem. Mówie to wszystko dlatego, że ma to związek z tematem posta.

Tak więc, jak powiedziałem, niedługo kończę szkołę i chciałbym rozpocząć swoją działalność, ponieważ nie interesują mnie wyższe studia. Razem ze znajomym (21lat) wpadliśmy na pomysł produkcji odzieży z nadrukiem, z tą różnicą, że nie chcemy być kolejną firmą typu "cupsell.pl" gdzie ludzie zamawiają swoje nadruki, a chcielibysmy stworzyć własną markę jak H&M czy Reserved itp.

Nasz pomysł opiera się na tym, żeby na początku prowadzić sprzedaż przez allegro. Chcielibyśmy znaleźć stałego dostawcę koszulek w internecie z jakością taką jaka nas interesuje, oraz drukować na niej własne i oryginalne (zrobione przez nas) nadruki. Reklamowaniem produktu zajęlibyśmy się poprzez grupy na facebook'u i ulotki/plakaty/banery/reklamy internetowe.

Pytania pozostawię w punktach, aby ułatwić odpowiadanie na nie:

1. Czy kupowanie koszulek od Firmy X z ich metką, robieniem własnego nadruku i sprzedawanie tego z własną metką jest zgodne z polskim prawem?
2. Czy w takim wypadku powinniśmy zgłosić gdzieś działalność gospodarczą?(ja nie mogę bo się uczę, kolega już może teoretycznie)
3. Czy możemy używać własnego loga/logotypu nie będąc zarejestrowaną nigdzie firmą?
4. Czy rozdawanie ulotek gdzieś na mieście (np. centrum Warszawy) bez żadnego zezwolenia jest okej? Jeżeli nie to jak wyrobić takie zezwolenie i ile by kosztowało?
5. Podobna sytuacja jak wyżej tylko z plakatami
6. Gdybym coś pominął proszę o dopytanie/ewentualnie dopisanie samemu.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :) .

Lucjan1
Kontaktowanie:

Re: Zakładanie sklepu internetowego i wprowadzanie produktu na rynek

Postautor: Lucjan1 » 10 sie 2016, o 22:07

2) jeśli chcecie coś sprzedawać i generować w ten sposób zyski musicie mieć zarejestrowaną firmę żeby odprowadzać podatek i prowadzić jakąkolwiek działalność
3)Loga możecie sobie używać o ile nie jest ono plagiatem, ale jeśli sami też go nie zastrzeżecie to ktoś może później to wykorzystać i je wam ukraść
4)Ulotki możecie rozdawać raczej bez żadnego problemu, ale 100% pewności nie mam
5) Plakaty też możecie wieszać ale w miejscach do tego przeznaczonych

To tyle z mojej strony :)

kolos

Postautor: kolos » 25 lip 2017, o 14:32

na pewno przyda wam się zastrzeżenie znaku towarowego. zresztą można sprawdzić tutaj http://zastrzezenieznakutowarowego.pl/c ... -towarowy/

tomag

Postautor: tomag » 28 wrz 2017, o 09:37

Witam,

własny sklep internetowy to świetny pomysł, pod warunkiem, iż spotka się z dobrym odbiorem internautów. Elementy, które odgrywają kluczową rolę w e-sklep przedstawia strona http://www.seo-faq.pl/ oraz wiele innych informacji dotyczących reklamy, o pozycjonowaniu, projektowaniu stron itp. Blog podpowiada, jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym, w czym pomaga agencja social media, jak prowadzić bloga i czerpać z niego korzyści oraz porusza wiele innych kwestii, które wyjaśniają profesjonaliści. Polecam!

Pozdrawiam,
Aga

kolos

Postautor: kolos » 10 paź 2017, o 09:12

zawsze na starcie jest potrzebe troche dodatkowego grosza, a w twoim wieku pewnie będzie ciężko z kredytem. ale już od 18 roku życia możesz starać się o pożyczkę pozabankową w https://wnet-pozyczka.pl/, jak coś to szybko działają więc nie musisz się martwić ;)

ciopas

Postautor: ciopas » 14 lis 2017, o 12:26

Szczegolnie poczatki dzialalnosci gospodarczej bywaja trudne warto, więc być pewnym, ze działa się zgodnie z prawem https://nazwane.pl/pl/baza-wiedzy/zagad ... ne/4,16,16 Przestrzeganie prawa to podstawa

kolos

Postautor: kolos » 17 kwie 2018, o 09:40

Faktycznie, szczególnie początki są trudne, bo trzeba znaleźć skuteczne rozwiązania przy niskim budżecie. Jeśli chodzi o kwestie marketingowe, które na początku działania biznesu są bardzo ważne, to polecam marketing smsowy. Skuteczny sposób na budowanie bazy stałych i lojalnych klientów. Można skorzystać z platformy playsms.pl, która obsługuje taką masową wysyłkę wiadomości. Koszty nie są duże.

jadeit

Postautor: jadeit » 13 maja 2018, o 17:20

Najtrudniejsze jest przebicie się z sklepem, oraz znalezienie odpowiedniego, taniego dostawcy. Najtańszy dostawca to nie lada wyzwanie.

kolos

Postautor: kolos » 26 maja 2018, o 14:38

Lap się za to, chyba najlepsza stronka, żeby ustalić takie rzeczy. https://vindicat.pl/baza-wiedzy/co-to-j ... ykonawczy/

Paulina55

Postautor: Paulina55 » 13 cze 2018, o 15:49

Prowadzenie sklepu internetowego wymaga stałej analizy zachowań internautów i osiąganych wyników. Dzięki temu jesteśmy w stanie w porę zareagować na pogarszającą się sytuację sklepu, bądź poprowadzić działania, które skutecznie podniosą sprzedaż i utrzymają ją na wysokim poziomie. O działaniach promocyjnych i optymalizacji konwersji możesz przeczytać na stronie https://www.ideo.pl/e-commerce/optymalizacja-konwersji/. Myślę, że warto zapoznać się w tym zagadnieniem.