Renta wyjątkowa dla dziecka.

Ewelina123

Renta wyjątkowa dla dziecka.

Postautor: Ewelina123 » 13 kwie 2016, o 15:18

Witam. Mam 6-letniego syna którego ojciec nie żyje od 5 lat. Byłam w ZUS-ie i powiedziano mi tam że synowi nie należy się żadna renta ponieważ jego ojciec nie miał przepracowanych 5 lat. Ostatnio jednak nauczycielka syna powiedziała mi że jest coś takiego jak renta wyjątkowa. Czy to prawda? Jeśli tak to co zrobić żeby syn ją dostał?

Adept1975
Kontaktowanie:

Re: Renta wyjątkowa dla dziecka.

Postautor: Adept1975 » 26 kwie 2016, o 20:56

gdy osoba ubiegająca się o jego przyznanie spełnia łącznie następujące przesłanki:

1) jest lub była ubezpieczona albo zalicza się do członków rodziny pozostałych po ubezpieczonym,

2) nie spełnia warunków do uzyskania świadczenia w trybie zwykłym wskutek szczególnych okoliczności,

3) nie może podjąć pracy lub innej działalności objętej ubezpieczeniami społecznymi z uwagi na wiek lub całkowitą niezdolność do pracy,

4) nie posiada niezbędnych środków utrzymania.

Niespełnienie choćby jednej z nich wyklucza możliwość przyznania świadczenia w drodze wyjątku.

rokita

Re: Renta wyjątkowa dla dziecka.

Postautor: rokita » 10 lut 2017, o 19:30

Nie wiem jak to wygląda ze strony ZUS jednak na Twoim miejscu udałabym się do prawnika, który zna tą dziedzinę prawa.
Na Twoim miejscu poszłabym do adwokata Tomasza Tomaszczyka, który pracuje w kancelari JST. To bardzo dobry specjalista i na pewno pomoże Ci ogarnąć tą sprawę :)