Opieka nad chorym teściem a ubezpieczenie przez GOPS

alexandra1920

Opieka nad chorym teściem a ubezpieczenie przez GOPS

Postautor: alexandra1920 » 10 lut 2016, o 21:47

Witam,
w tym roku musiałam zrezygnować z pracy aby zaopiekować się przewlekle chorym teściem, (zaznaczam, że aktualnie zamieszkuje on w moim domu). W związku z tym chciałabym się dowiedzieć, czy przysługuje mi prawo do skorzystania z opcji aby to GOPS opłacał moje składki rentowe, emerytalne? Czy przez to, że teść mieszka ze mną dostanę odmowę? Dodam, że kryteria dochodowe spełniam.

alexandra1920

Re: Opieka nad chorym teściem a ubezpieczenie przez GOPS

Postautor: alexandra1920 » 23 lut 2016, o 17:00

Nikt nie wie? Panie z Gops-u twierdzą, że mi się nie należy, owe ubezpieczenie, bo jestem synową. Natomiast w ustawie, znalazłam zapis, że przez chorą matkę/ojca rozumie się też teścia/teściową, czy w związku z tym Panie podejmują takie decyzje na podstawie innej ustawy niż ta o Pomocy społecznej?

maciejka

Postautor: maciejka » 24 wrz 2018, o 17:45

Pewnie ciężko Ci opiekować się chorym teściem zwłaszcza jeśli jest leżący. Niszczy się również wtedy Twoje zdrowie, a także taka opieka wymaga dużego wkładu finansowego na leki, pampersy, środki opatrunkowe. Może warto rozważyć oddanie teścia pod fachową opiekę do domu seniora na przykład tutaj http://domseniora24.pl/ gdzie pracują profesjonaliści.

Gardian

Postautor: Gardian » 3 paź 2018, o 23:10

W opiece nad seniorem najważniejsze są przede wszystkim dobre chęci... Naprawdę niedużo trzeba, by ułatwić mu codzienne życie :) Ja na przykład kupiłam ostatnio do łazienki nakładkę na sedes z https://www.sklepmedicus.pl/pl/c/Naklad ... -na-WC/120 i dzięki temu moja mama może teraz bezproblemowo korzystać z toalety :) A wcześniej było to dla niej naprawdę trudne.