Tekstylia a prawo –skład surowcowy i przepis prania (konserw

MichalPi

Tekstylia a prawo –skład surowcowy i przepis prania (konserw

Postautor: MichalPi » 1 gru 2015, o 22:13

Witam
Jestem początkującym przedsiębiorcą produkującym ręczniki. Mam zapytanie jak wygląda sprawa etykiet (wszywek) ze składem tkaniny oraz informacjami na temat konserwacji (przepis prania PN-EN ISO 7358-2012). Prawo handlowe? Prawo konsumenckie?

Założenie jest że ręcznik będzie pakowany w saszetkę i moje pytanie. Czy na ręczniku wystarczy metka zawierająca skład surowcowy tkaniny czy musze dołączyć również przepis prania. Czy mogę zrezygnować z przepisu prania na wszywce w ręczniku a umieścić to na etykiecie dołączanej do opakowania. Czy zamiast dokładnej informacji na wszywce, moge podać na etykiecie informacje że przepis prania dostępny na naszej stronie internetowej? A może mogę ręcznik mieć bez wszywki jakiejkolwiek a wszelkie informacje zawrzeć na etykiecie przypinanej do opakowania? Jak to wygląda w praktyce? Jakie ustawy regulują tego typu rzeczy.

krystyna.kok

Re: Tekstylia a prawo –skład surowcowy i przepis prania (konserw

Postautor: krystyna.kok » 23 lip 2018, o 11:53

w tym konkretnym przypadku Ci nie pomogę, natomiast ja w swojej firmie wszystkie normy związanie z ISO wprowadzałem z firmą DNV GL . Konsultanci przeprowadzają całe szkolenie odnośnie stosowania norm, wszystko fajnie wytłumaczone więc warto sie tam zgłosić i wypytać, na pewno Ci pomogą.