Bilet

Szakal

Bilet

Postautor: Szakal » 9 lut 2015, o 15:16

Witam. Miałem taką sytuację. Jechałem autobusem i podszedł do mnie kontroler i dałem mu kartę miejską do ręki. Karta była doładowana jeszcze przez 4 dni bez zniżek. Zatem wszystko było jak należy. Jednak kontroler nie oddał mi karty twierdząc ze nie miałem jej doładowanej poprawnie. Było to na strefie granicznej. Na następnym przystanku wysiadłem z kontrolerem i on stwierdził że czekamy na policje. Ja pewny siebie czekałem. ale po chwili czekania kontroler ze swoim kolegą po fachu wsiedli do auta ochrony która się tam zjawiła chwile po odjechaniu autobusu i kontroler stwierdził ze moja karta będzie do odebrania na żelaznej w punkcie ztm. Nie podpisywałem żadnego mandatu ani nie dostałem nic co potwierdzi ze on tę kartę mi zabrał. Dziś byłem w tym punkcie i tam powiedziała mi jedna Pani po okazaniu dowodu osobistego i sprawdzeniu mnie w systemie że miałem w 2013 roku nielegalne doładowanie i że sprawa pójdzie do prokuratury. Zawsze doładowuję kartę w kiosku z oznaczeniem ztm. Tu moje zdziwienie I pytanie czy kontroler mógł mi nie oddać mojej karty? Byłem na komisariacie a tam funkcjonariusz policji nie przyjął zgłoszenia kradzieży gdyż karta z moim imieniem nazwiskiem i zdjęciem nie jest dokumentem. Dostałem możliwość wyrobienia duplikatu mojej karty za opłata 14 zł i niestety zdjęcia którego nie miałem. Czytałem ze za takie doładowania jest do 5 lat kary. Czy miałbym możliwość wyrobienia duplikatu przy posiadaniu nielegalnego doładowania z ponad roku wstecz? Czy kontroler miał prawo mi zatrzymać kartę? Jeśli sprawa pójdzie do sądu jak się bronić bez paragonów które i tak by wyblakły przez ten czas.Co w takiej sytuacji powinienem zrobić?

ikon46

Bilet

Postautor: ikon46 » 1 gru 2017, o 18:22

Jak można w obecnych czasach w dość łatwy sposób kupić bilet telefonem, łódź bilety czy macie jakieś sposoby żeby uniknąć kolejek przy automacie biletowym ? Osobiście polecam bilet w telefonie który można zamówić dzięki aplikacji mPay bilety - rewelacyjna nowoczesna opcja dzięki której możecie podróżować bez stania w kolejkach po bilet !