Dlugi: council tax i urzad podatkowy

Arran1980

Dlugi: council tax i urzad podatkowy

Postautor: Arran1980 » 5 lut 2015, o 20:15

Witam.
Posiadam w Anglii nie zaplacony council tax oraz mam dlug w urzedzie podatkowym. Jezeli chodzi o ta ostatnia kwestie to doszlo do nieporozumienia.
Przed laty bylem zatrudniony jako personalny trener osobisty. Spoznilem sie z rozliczeniem online okolo tygodnia.
Zgubilem pin i haslo do konta internetowego pozwalajacego mi sie rozliczyc. Wyszedl z tego cyrk, poniewaz kontaktowalem sie z urzedem wielokrotnie i obiecywali, ze w ciagu 7 dni wysla mi dane. Nie przysylali nic poza karami za spoznienie. Dzwonilem do nich wielokrotnie. Bez rezultatu.
W koncu po czasie rozliczylem sie. Nie zarabialem duzych kwot wcale. jednak pozostal dlug za kare spowodowana moim opoznieniem z rozliczeniem. Choc informowalem wielokrotnie i dawalem uczciwie znac, ze mam problemy.
Aktualnie przebywam w Polsce.
Przed wyjazdem wyslalem list do urzedu podatkowego z prosba o umorzenie dlugu. Z informacja, iz nie zgadzam sie z nim oraz jego wysokoscia. Ze byl on wynikiem niporozumienia i moim zdaniem zaniedbania ze strony urzedu. Moja skarga nie zostala poztywnie rozpatrzona, o czym dowiedzialem sie podczas rozmowy telefonicznej.
W Anglii ostatnimi czasy nadplacilem duzo podatku.
Ten zwrot wedlug nich nie nalezy mi sie. Zostal zablokowany poniewaz w ich mniemaniu posiadam u nich dlug.
Moje pytanie brzmi - czy w Polsce bede za tego rodzaju dlugi poszukiwany? Czy cos mi grozi?
Do Anglii nie zamierzam wrocic.
Nigdy.
Jednak czy bede poszukiwany w Polsce?