Czy żona odpowiada swoim majątkiem?

matahari11

Czy żona odpowiada swoim majątkiem?

Postautor: matahari11 » 5 lut 2015, o 10:36

Witam,

mam nadzieję, że w dobrym dziale piszę. Zwracam się do Państwa ( prawników) z ogromną prośbą. Bardzo proszę wyjaśnić mi jak to jest.

Będąc kawalerem w 2007 roku zaciągnąłem kredyt na zakup mieszkania w nieszczęsnych frankach ( byłem jedynym kredytobiorcą ), bo niby nie miałem zdolności w zł. W 2010 ożeniłem się ( wspólnota majątkowa ). W 2011 mając wspólnotę majątkową zakupiliśmy nieruchomość rolną oraz w 2011 rodzice przepisali na nas również nieruchomość rolną. Czy jeśli teraz zrobimy rozdzielność majątkową i jednocześnie ja wszystkie moja "połówki" nieruchomości przepiszę na żonę to czy w podbramkowej sytuacji np. jak frank będzie po 7 zł, a ja już nie będę w stanie spłacać tego kredytu to żona będzie odpowiadać swoim majątkiem ( te nieruchomości rolne ) za kredyt który zaciągnąłem jak byłem kawalerem? Oczywiście wtedy wartość kredytu będzie o wiele większa niż wartość kredytowanej nieruchomości.

pozdrawiam