Przyłącze do sieci kanalizacyjnej

astorino

Przyłącze do sieci kanalizacyjnej

Postautor: astorino » 5 lut 2015, o 00:52

Sprawa wygląda nastepująco. Wybudowano nową nitke sieci kanalizacyjnej na przeciwko mojej posesji. Zgodnie z projektem który znajduje się w urzędzie przecisk pod drogą i studzienka do której miałem sie przyłączyc miała się znajdowac w odległosci około 3 metrów od mojego szamba. Wykonawca jednak zmienił prace i zrobił przecisk w innym miejscu, robiąc jeden dla dwóch nieruchomości, mojej i sąsiada, wybudował dwie studzienki, jedną przy posesji sąsiada 4 m od jego szamba i drugą moją 2 metry od studzienki sąsiada i około 12 metrów od mojego szamba.
W urzędzie jest projekt po wykonawczy z obecnym stanem, na moje pytanie dlaczego zaistniały takie zmiany dostałem odpowiedź że miasto nie dogadało się z nadleśnistwem odnośnie wycięcia JENDEJ AKACJI !!! i nie było możliwe zrobienie przecisku.
Dostałem nakaz przyłączenia się do sieci kanalizacyjnej, wszyscy sąsiedzi na mojej ulicy mają osobne przeciski tak ze odległosc studzienki od szamba nie jest większa niż 2-4 metrów a ja jako jedyny będe miał przyłącze dłuższe niż 10 metrów. Czeka mnie koszt rozebrania chodnika i jego odtworzenia żeby się przyłączyć do studzienki jak i spora odległość. która wiąże się z dodatkowymi kosztami

Czy takie postępowanie Zakładu gospodarki komunalnej jest prawne? czy na moje barki spada to że miasto nie potrafiło dogadać się z nadleśnictwem odnośnie tej jednej akacji mając juz zrobiony projekt na którym przecisk mial być tak jak w innych nieruchomościach w bliskiej odległości od szamba?