praca licencjacka - prawo konstytucyjne

witaslaw

praca licencjacka - prawo konstytucyjne

Postautor: witaslaw » 8 sty 2015, o 20:44

Witam wszystkich!

W tym roku podjąłem się napisania pracy licencjackiej na temat "Niezawisłość sędziowska jak istotny element demokratycznego państwa" wszyscy powtarzają, że wybrałem dość przyjemny temat, ja jednak mam problem z odpowiednim doborem pozycji książkowych, czy mógłbym liczyć na jakieś wasze propozycje sprawdzonej literatury?

Pozycje, które przyciągnęły moją uwagę to :
-Materiały konferencji naukowej zorganizowanej przez Sąd Najwyższy i Instytut Państwa i Prawa PAN w dniu 20 kwietnia 1990r w Popowie, Warszawa 1990
-SĘDZIOWIE WARSZAWSCY
W CZASIE PRÓBY
1981–1988 (Warszawa 2005)
praca powstała w IPN pod red. A. Strzembosza i M. Stanowskiej
-Organizacja wymiaru sprawiedliwości w Polsce autorstwa K. Piaseckiego.
-A. Tarnowska, O niezależności sądów i niezawisłości sędziów Wojewódzkich Sądów Administracyjnych 1920-1939, Czasopismo Prawno-Historyczne 2006, Tom LVIII - Zeszyt 1, s. 119-142

Dwie zostały polecone i jeszcze nie widziałem ich, ale potrzebuje więcej bo nie wiem czy do wszystkiego się odwołam.

Shee

Re: praca licencjacka - prawo konstytucyjne

Postautor: Shee » 21 mar 2018, o 13:19

Ostatnio korzystałam z podręcznika do prawa konstytucyjnego wydawnictwa Wolters Kluwer: https://student.profinfo.pl/karta-produ ... 59040.html i myślę, że może Ci się przydać. Bardzo fajnie napisana, rzeczowo i czytelnie.

plufo

Re: praca licencjacka - prawo konstytucyjne

Postautor: plufo » 25 mar 2018, o 15:25

nie polecam pisać z tego pracy licencjackiej