Drugi kierunek studiów - jeden po drugim tego samego stopnia

zuczek341

Drugi kierunek studiów - jeden po drugim tego samego stopnia

Postautor: zuczek341 » 9 lip 2017, o 23:04

Witam serdecznie!

Mam mały problem - być może odpowiedź znajduje się w poprzednich postach, ale nie potrafię jej skonfrontować z moim przypadkiem, a mianowicie...

W październiku 2013 roku rozpocząłem studia stacjonarne, I stopnia; 3,5 letnie, inżynierskie i uzyskałem absolutorium 15 marca 2017 roku (30 marca 2017 zostałem skreślony z listy studentów, gdyż nie złożyłem pracy dyplomowej). Zgodnie z przepisami, na jej obronę mam 5 lat od momentu uzyskania absolutorium (planuję bronić się w październiku 2017 lub lutym 2018 ) .

Od października 2017 roku chciałbym rozpocząć drugi kierunek studiów, również stacjonarne, I stopnia, 3,5 letnie, inżynierskie. Czy w takim przypadku będę spodziewał się jakichś opłat? Z jednej strony wszyscy mówią, że drugi kierunek jest bezpłatny, a z drugiej strony są głosy, że na studia I stopnia ma się daną pulę punktów ECTS do wykorzystania i po ich wykorzystaniu włączają się opłaty typu 15 zł/h (w zależności od cennika uczelni).

Nie wiem jak interpretować pojęcie ''drugi kierunek'' (ponieważ można studiować dwa jednocześnie lub w moim przypadku - jeden po drugim).

Proszę o odpowiedź, pozdrawiam serdecznie.

kolos

Re: Drugi kierunek studiów - jeden po drugim tego samego stopnia

Postautor: kolos » 12 lip 2017, o 20:36

niestety nie umiem odpowiedziec na to pytanie... ale jesli mogę ja zapytać to.. po co ci te kolejne studia? nie lepiej robić karierę? nabierać doświadczenia w róznych miejscach? ja tak robiłem po to zeby w końcu móc powiedziec o miejscu pracy: własna firma... no ale wiadomo, każdy ma swój sposób na życie. dlatego jestem ciekaw

zuczek341

Postautor: zuczek341 » 14 lip 2017, o 14:22

Moje miejsce pracy ma taki charakter, że są dwa podobne stanowiska o podobnej stawce i można pracować w nich naprzemiennie. Jednak problem jest w tym, że żeby móc je zajmować, trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje pod kątem wykształcenia. Np. tak jak nauczyciel... Może nauczać matematykę i fizykę, jednakże, żeby móc nauczać dwóch przedmiotów musi mieć dwa fakultety. Dzięki dwóm fakultetom oprócz dobrej pensji (gdyż może nawet w ostateczności pracować na dwóch etatach) to ponadto jest bardziej wartościowym pracownikiem i może łatwiej zmieniać zatrudnienie.

mirena

Postautor: mirena » 20 lip 2017, o 20:07

Ja także myślałam o drugim kierunku, jednak ze względu na małe dziecko musiałam dać sobie spokój. Bałam się, że nie dam rady i w trakcie będę musiała zrezygnować z obu kierunków. Moja koleżanka natomiast, która byłą w bardzo podobnej sytuacji zaryzykowała i udało jej się. Dziecku puściła http://fm.tuba.pl/gatunek/Muzyka+Relaks ... Dla+Dzieci, ono zajęło się zabawą, a koleżanka studiowała. Podziwiam ją.