Odmowa wypłacenia odszkodowania z Generali

subject1

Odmowa wypłacenia odszkodowania z Generali

Postautor: subject1 » 26 cze 2014, o 20:28

Dzień dobry,

Około dwa lata temu brałem udział w kolizji drogowej. Byłem pasażerem samochodu, który brał udział w wypadku. Po zdarzeniu udałem się do najbliższego szpitala, w celu wykonania niezbędnych badań. Po zrobieniu zdjęcia RTG okazało się, że ja i moja narzeczona (która kierowała samochodem) mamy stwierdzone skręcenie szyi. Zalecono nam chodzenie w kołnierzu ortopedycznym przez okres dwóch tygodni. Po kilku dniach udałem się jeszcze do lekarza rodzinnego, ponieważ bardzo bolała mnie szyja. Zostałem skierowany do neurologa i ortopedy oraz powtórzono zdjęcie RTG. Moja narzeczona po krótkim czasie od zgłoszenia szkody otrzymała odszkodowanie w wysokości 1600zł. Ja akurat wyjechałem z kraju i nie miałem możliwości załatwienia tej sprawy od razu - wg prawa mam na to dwa lata. Po niecałych dwóch latach powróciłem do sprawy, dosłałem pozostałe dokumenty, zdjęcia itp. i zostałem ponownie skierowany, ale teraz przez firmę Generali na wizyty prywatne u neurologa i ortopedy, oraz zrobiono mi rezonans magnetyczny. Dziś dostałem pismo, że odmawiają mi wypłacenia odszkodowania. Na dole załączam list od nich. Bardzo proszę o pomoc.

PS. WAŻNE wypadek nie był z naszej winy, samochód do kasacji.

Jak to jest, że dziewczyna z taką samą szkodą zdrowotną otrzymała odszkodowanie a ja nie.

ania21
Kontaktowanie:

Re: Odmowa wypłacenia odszkodowania z Generali

Postautor: ania21 » 23 sty 2015, o 18:52

zapewne byś musiał zgłosić ten fakt i domagać się odszkodaowania.

blogoodszkodowaniach
Kontaktowanie:

Postautor: blogoodszkodowaniach » 28 sty 2016, o 17:19

Dzien dobry,

Jeżeli dokumentacja lekarska pochodzi z tego okresu, to moim zdaniem jesteś w stanie przed sadem wykazać swoją szkodę.
Tak wiec polecam pozew i do sądu.

Kkochan

Postautor: Kkochan » 26 wrz 2016, o 13:06

Pozew jest najprostszą formą walki o odszkodowanie. Najprostszą, i najbardziej odpowiednią.
Co do przygotowania konkretnego pisma, też nie powinno być problemu. Akurat w przypadku odszkodowania za wypadek czy to drogowy czy medyczny, może starać się z powództwa cywilnego.
Jest to najprostsza, i najwygodniejsza forma.

kamil.koszek

Postautor: kamil.koszek » 26 paź 2016, o 12:05

Ja także kiedyś miałem problem z moim ubezpieczycielem. Jednak mój znajomy polecił mi jaworska-kancelaria.pl/ mój problem rozwiązany został szybko i fachowo. Pomyśl o zatrudnieniu pomocy ;)

simba

Postautor: simba » 11 kwie 2017, o 18:15

Niestety tak to już jest, że ubezpieczyciel zawsze będzie się próbował wykręcić od wypłacenia odszkodowania. Miałam podobną sytuacje, ale nie poddałam się i walczyłam o swoje. Weszłam z ubezpieczycielem na drogę sodową, mogę polecić kancelarię Solvia z Łodzi, bo bardzo mi pomogli, a co najważniejsze ostatecznie otrzymałam pieniądze, które mi się należały. Życzę dużo cierpliwości i pozytywnego rozwiązania sprawy, no i radze udać się z tym do specjalisty.

kamil435

Postautor: kamil435 » 22 kwie 2017, o 06:21

tak niekiedy z nimi jest