odszkodowanie

krzysztof Szczepańsk

odszkodowanie

Postautor: krzysztof Szczepańsk » 14 sty 2014, o 21:04

Witam, proszę o poradę w sprawie uzyskania ewentualnego odszkodowania. Chodzi o to iż jakieś 8 lat temu otrzymałem odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu i zadośćuczynienie od ubezpieczyciela sprawcy wypadku, odbyło się to w toku postępowania z powództwa cywilnego, otrzymałem wyrok na ubezpieczycielu wraz z informacją iż nie zamyka mi to drogi na przyszłość( w razie dalszych powikłań itd). Jakiś czas temu dostałem namiar na firmę X która udziela pomocy w uzyskaniu dalszego odszkodowania, firma stwierdziła iż nie należy mi się nic, natomiast sprawa wydaje się dla mnie dziwna bowiem nie dostałem odpowiedzi pisemnej. Pytanie brzmi: gdzie mogę sprawdzić czy owa firma przypadkiem nie zawłaszczyła sobie moich pieniędzy(podpisałem pełnomocnictwo), dodam iż firma ubezpieczeniowa prawdopodobnie nie istnieje od dawna. Z góry dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam

Prawnik_1209

Re: odszkodowanie

Postautor: Prawnik_1209 » 20 lut 2014, o 20:04

Witam
Jeżeli udzielił Pan pełnomocnictwa firmie X, mogła ona w Pana imieniu uzyskać dodatkowe wynagrodzenie. Powinien Pan zweryfikować we właściwym Sądzie czy było w Pańskim imieniu składane powództwo o zapłatę odszkodowania. Jako stronie tego postępowania przysługuje Panu prawo do pełnej informacji o prowadzonym postępowaniu.
Jeżeli firma X nie złożyła w Sądzie pozwu nie mogła odebrać za Pana odszkodowania.
W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt
adw. Piotr Meller