ubezpieczalnie zgubiła dokumenty, ja też

sylwia03502

ubezpieczalnie zgubiła dokumenty, ja też

Postautor: sylwia03502 » 8 lut 2013, o 17:07

Witam
3 lata temu kupiłem samochód od znajomego, podczas spisywania umowy napisałem równiez rezygnację z z ubezpieczenia OC( na osobnej kartce, nie na umowie) ponieważ chciałem ubezpieczyc auto w innej firmie.Wszystko odbyło się w terminie, pan w ubezpieczalni zrobił ksero rezygnacji i zapewnił mnie że wszystko będzie dobrze.Teraz dostaję wiadomość iż musze uregulowac zaległą rate ubezpieczenia wraz z odsetkami ponieważ ubezpieczalnia nie ma mojej rezygnacji, Ja obszukałem cały dom i nie znalazłem tej kartki, podejrzewam ze zagubiła się przy remoncie , czy jest jakaś szansa żeby nie płacić? W końcu zostałem zapewniony że wszystko bedzie ok a moja rezygnacja została przyjęta, prosze o odpowiedź jesli ktoś był juz w takiej sytuacji i wie co z tym mozna zrobic, dziękuje za odpowiedź

lukasz.mily203

Re: ubezpieczalnie zgubiła dokumenty, ja też

Postautor: lukasz.mily203 » 8 gru 2013, o 13:48

Witam

Pana sytuacja jest klasycznym przykładem dlaczego nie można ufać ludziom i na wszystko trzeba mieć potwierdzenie.

Jeżeli nie ma możliwości odnalezienia owego potwierdzenia, proszę o opisanie bardzo szczegółowo całej sytuacja -> ważne sa terminy, w opisie prosze ująć kto przyjął od Pana tą rezygnację czyli jaki pracowniki ( imię i nazwisko, oraz adres)
Całe wyjaśnienie proszę przesłać do firmy ubezpieczeniowej.
Jeżeli ten pracownik to wysłał nawet bez zachowania formy, którą żąda ubezpieczyciel ( odpowiedni druk ubezpieczyciela do rezygnacji z umowy ubezpieczenia), uprawnia Pana do zwolnienia z płacenia ubezpieczenia.