Brak OC na czas remontu w sprowadzonym aucie

Jackass

Brak OC na czas remontu w sprowadzonym aucie

Postautor: Jackass » 31 maja 2012, o 11:23

Witam.

Zacznę od tego, że wiem, że auto zarejestrowane w PL musi mieć ciągłość ubezpieczenia - nawet w przypadku stania w garażu na czas remontu. Wyjątkiem są auta zabytkowe, ale żółtych tablic zwyczajnie nie chcę. Bzdurne, bo bzdurne, ale niech nie to będzie dyskusją w tym temacie.

Mam możliwość i wielkie chęci sprowadzenia sobie z Włoch starego Fiata 500. Wydaje mi się, że sprowadzając auto z zagranicy i nie rejestrując go w PL (do czasu wyremontowania na błysk) można w tym czasie nie płacić OC, prawda? Potem po remoncie przegląd, tłumaczenie dokumentów i rejestracja. Dobrze myślę, czy w tym toku rozumowania jest jakiś błąd typu że sprowadzane auto ma określony czas na rejestrację, albo inne fakty których nie uwzględniłem?

Pozdrawiam,
Piotrek/Jackass.

Jackass

Re: Brak OC na czas remontu w sprowadzonym aucie

Postautor: Jackass » 31 maja 2012, o 18:05

Karol33 pisze:Ale sprowadzając auto do kraju płaci się akcyzę, więc trzeba go wykazać i nie można od tak w garażu posadzić.

Poczytaj to

Kupując kilkuletni samochód w innym kraju Unii Europejskiej i rejestrując go w Polsce ciągle można zrobić dobry interes. Podpowiadamy, jak nie stracić czasu i nerwów na biurokratycznych procedurach.
http://regiomoto.pl/portal/finanse/spro ... w-urzedach

jak chcesz bez kłopotów sprowadzić auto z zagranicy to poszukaj firm co się tym trudnią
http://www.favore.pl/cat161525_agencje-celne.html

Generalnie przyprowadziłem do PL już nie jedno auto, więc nie musisz mi mówić o co chodzi ze sprowadzaniem. Chodzi tylko o jedną konkretną rzecz. Czy jeśli sprowadzę autko i przygotuję je do rejestracji - akcyza, tłumaczenie dokumentów, wszystko z wyjątkiem przeglądu i ubezpieczenia - to mogę auto odstawić na jakiś czas, zrobić na błysk i dopiero wtedy wykonać przegląd, kupić ubezpieczenie i pójść z papierami zarejestrować auto?