PZU życie- nieszczęśliwy wypadek

barteksiedlce

PZU życie- nieszczęśliwy wypadek

Postautor: barteksiedlce » 7 lut 2012, o 15:35

Witam.
Mam problem z PZU Życie w kwestii uznania mi nieszczęśliwego wypadku przy pracy.
Mam wykupione z firmy dodatkowe ubezpieczenie grupowe na życie, w PZU życie
Mam 25 lat, 28 marca podczas wykonywania obowiązków w pracy (pracownik magazynowy), szykowałem towar z materiałami budowlanymi układając go na palecie, w chwili gdy podnosiłem jeden z worków 30kg, zachwiałem się, utraciłem równowagę i worek wyślizgnął mi się z rąk, żeby go nie upuścić chwyciłem mocniej, lecz przez to, że miałem złą pozycję poczułem silny ból w okolicy kręgosłupa lędźwiowego, odłożyłem materiał, usiadłem i po chwili ból ustąpił, więc kontynuowałem pracę, kilka dni później (5 kwietnia) rano silny ból kręgosłupa powrócił, promieniując tym razem przez całą lewą nogę, wystąpił u mnie niedowład, poszedłem do mojego lekarza rodzinnego który skierował mnie od razu do neurologa tego samego dnia, Pani neurolog natychmiast kazała mi się udać do szpitala wojskowego w warszawie na oddział neurochirurgii. Tam stwierdzono u mnie lewoboczną przepuklinę uciskającą nerw w kręgosłupie, zakwalifikowano mnie do operacji i wypuszczono do domu, operowano mnie 27 kwietnia, w między czasie załatwiłem w firmie wszystkie papierkowe sprawy dotyczące wypadku przy pracy. Odbyłem 2 rehabilitacje, lecz nie jest lepiej, wystepują u mnie silne zmiany pooperacyjne dalej uciskające pozostałą część nerwu, w dodatku mam jeszcze 2 przepukliny w tym samym miejscu. W październiku złożyłem w ZUSie wniosek o przyznanie świadczenia rehabilitacyjnego w związku z wypadkiem przy pracy, na początku zostało przyznane zwykłe świadczenie i rozpoczęto rozpatrywanie mojego wypadku, w tym samym czasie złożyłem wniosek o wypłatę odszkodowania oraz świadczeń za pobyty w szpitalach w PZU.
PZU wypłaciło mi świadczenia za pobyt w szpitalu w związku wypadkiem spowodowanym ciężką chorobą, odmawiając mi wypłaty odszkodowania oraz wogóle nie uznając mojego wypadku jako Nieszczęśliwy wypadek tłumacząc, iż podniesienie worka było zamierzone oraz brak w nim przyczyn zewnętrznych, napisałem odwołanie tłumacząc, że wypadek nastąpił w trakcie wykonywania pracy, że Zespół powypadkowy w moim zakładzie pracy w skład którego wchodził specjalista bhp, uznali, że wypadek wypadek miał znamiona wypadku przy pracy, a za przyczyny zewnętrzne uznał ciężar oraz niedostateczną równowagę. To wszystko na nic, PZU życie nadal twierdzi, że ruch był zamierzony oraz w razie wątpliwości co do ich decyzji, odsyła mnie do sądu. Podczas oczekiwania na odpowiedź PZU dostałem pismo z ZUSu które również uznało, że mój wypadek, został zakwalifikowany jako NIESZCZĘŚLIWY WYPADEK PRZY PRACY, w związku z czym przyznał mi świadczenie rehabilitacyjne na okres 8 mies. z pozostające w związku z wypadkiem przy pracy.
Napisałem kolejne pismo do PZU życie podpierając się tą decyzję i czekam, lada dzień powinna przyjść odpowiedź.
Dodam jeszcze iż miesiąc przed wypadkiem przechodziłem okresowe badania w pracy, nie było absolutnie żadnych zastrzeżeń co do mojego stanu zdrowia.

Proszę o podpowiedź, co powinienem zrobić po otrzymaniu kolejnej odmowy, czy kierować sprawę do sądu, oraz czy mam jakiekolwiek szanse z takim gigantem w mojej sprawie.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam

szupke

Re: PZU życie- nieszczęśliwy wypadek

Postautor: szupke » 9 lut 2012, o 14:52

Jeżeli odszkodowanie jest warte tego a masz dowody że był to wypadek przy pracy to pozostaje tylko sąd. Trudno udzielić odpowiedzi na pytanie czy ma się szansę czy nie, zawsze jest pół na pół-jeżeli się zdecydujesz tylko z prawnikiem.