Problem z odszkodowaniem z tytułu śmierci - InterRisk

robaszek18

Problem z odszkodowaniem z tytułu śmierci - InterRisk

Postautor: robaszek18 » 18 lip 2011, o 14:06

Dziś dostałem odmowną decyzję w sprawie ubezpieczenia zryczałtowanych kosztów pogrzebu członków rodziny Ubezpieczonego.

Moja mama zmarła miesiąc temu w wyniku popełnienia samobójstwa. Na karcie zgonu lekarz wpisał właśnie taką informacje: powieszenie samobójcze.
Wszystkie papiery poszły do ubezpieczalni. W piątek listonosz zawitał z papierami z prokuratury, z których jasno wynika, że nie rozpatrują tego jako samobójstwo, lecz wynik długoletniej choroby. Mama chorowała na depresje.

Dziś znów zawitał listonosz.
W decyzji z dnia 13.07.2011 roku z Towarzystwa Ubezpieczeniowego InterRisk czytam:
UBEZPIECZYCIEL nie odpowiada za zdarzenia powstałe w następstwie lub związku z: popełnieniem lub usiłowaniem popełnienia samobójstwa lub samookaleczenia się przez Ubezpieczonego, a w przypadku Klauzuli Umownej 06 i 07 popełnieniem lub usiłowaniem popełnienia samobójstwa lub samookaleczenia się przez współmałżonka / partnera Ubezpieczonego, rodzica Ubezpieczonego, rodzica współmałżonka Ubezpieczonego. Zgodnie z Kartą Statystyczną do karty zgonu nadesłaną przez Pana, na prośbę naszego Oddziału - wynika, że Pana mama popełniła samobójstwo, co z godnie z cytowanym powyżej §5, ust.1, pkt.2, wyklucza odpowiedzialność ubezpieczeniową w stosunku do zgłoszenia przez Pana rozczeń.

Moje pytanie brzmi: Czy jest jakaś szansa, na ściągnięcie tych pieniędzy? Czy oddanie sprawy do prawnika pomoże? Zaznaczam, że mama chorowała od wielu lat na depresje, i to ta choroba skłoniła ją do tego czynu.

Kasiek

Re: Problem z odszkodowaniem z tytułu śmierci - InterRisk

Postautor: Kasiek » 20 lip 2011, o 16:31

Ale bezpośrednią przyczyną było samobójstwo i tego ubezpieczyciel pewnie będzie się trzymał... Chociaż... Może jakiś dobry prawnik byłby w stanie to wywalczyć w sądzie - pytanie czy koszty nie przerosną zysku.

Depresja jest niestety wciąż bagatelizowana w naszym kraju :/ Brak nam świadomości, że to choroba, która na prawdę może być śmiertelna.