Kolizja, mała wartość odszkodowania z OC sprawcy, jak się odwołać?

Bozenaax
Posty: 3
Rejestracja: 2 gru 2012, o 16:41

Kolizja, mała wartość odszkodowania z OC sprawcy, jak się odwołać?

Postautor: Bozenaax » 4 sty 2019, o 18:25

Witam.
Piszę z prośbą o pomoc w odwołaniu się od decyzji i wyceny rzeczoznawcy po kolizji. Niestety, rzeczoznawca ubezpieczyciela wyliczył koszt na lekko ponad 600zł dla mnie. Jestem oczywiście nie zadowolona z tego, chcę pisać odwołanie. ASO wyliczyło tak na "oko" na ok 2000zł Zestawienie kosztów naprawy pojazdu wygląda mniej więcej tak: Wartość naprawy - 620 zł Robocizna blacharsko-mechaniczna - 67zł Robocizna lakiernicza - 260zł Materiał lakierniczy - 314 zł Części zamienne, materiały drobne, koszty dodatkowe - 57zł Wartość naprawy netto - 504zł


Podgląd wyceny

Uszkodzony jest lakier jak i powłoka plastiku zderzaka (gruba rysa) plus wiele przetarć i czarnych śladów na powłoce lakierniczej. - Na błotniku jest tez uszkodzenie lakieru, przetarcie, - Zarysowana jest listwa plastikowa na zderzaku. - naruszone są zaczepy osłony plastikowej na błotniku. Jak dobrze rozumiem, to naprawa zaproponowana przez rzeczoznawcę ma wyglądać na naprawę lakierowanie punktowe, a nie lakierowanie całego elementu/elementów? Druga sprawa to czy jeżeli rysa, uszkodzenie na powierzchni plastiku jest to czy mogą zlecić samo lakierowanie / szpachlowanie a nie wymianę całego zderzaka lub co najmniej lakierowanie samego zderzaka? (Zderzak jest plastikowy) Bardzo proszę o pomoc i doradztwo co teraz zrobić i jak uzasadnić moje odwalanie aby otrzymać godziwą zapłatę za straty. A i jeszcze jedno, wszystko do naprawy, lakierowania ale gdzie spadek wartości samochodu po kolizji tych ich napraw? Chciałabym Was się poradzić ile powinna wynieść taka naprawa? W sensie zrobienia tego porządnie, zgodnie z sztuką czyli lakierując całe elementy a nie punktowo bo tak chyba wychodzi z ich kalkulacji, że tak właśnie chcą to zrobić. Bardzo proszę o porady, w załączeniu podsyłam zdjęcia przestawiające uszkodzenia.

Podgląd zniszczeń:
Podgląd-1
Podgląd-2
Podgląd-3
Podgląd-4
Podgląd-5
Ostatnio zmieniony 6 sty 2019, o 22:35 przez Bozenaax, łącznie zmieniany 1 raz.

Bozenaax
Posty: 3
Rejestracja: 2 gru 2012, o 16:41

Re: Kolizja, mała wartość odszkodowania z OC sprawcy, jak się odwołać?

Postautor: Bozenaax » 6 sty 2019, o 21:23

W kalkulacji nie ma nic o naruszonym mocowaniu plastikowej osłony błotnika, którą widać na zdjęciach.
Nie mocno ale jest, Jak nazwać te uszkodzenie i to opisać?
Co jeszcze można za argumentować w tym przypadku?
Odnośnie szpachlowania i malowania zderzaka to moim zdaniem naprawiany element zderzaka w ten sposób nigdy już nie będzie taki sam.
Z jakiej racji mam być na tym stratna.
Czy naprawdę książkowo powinno się w ten sposób to naprawić? W ASO, Pan kategorycznie powiedział, że zgodnie z sztuką powinno się dany element wymienić jeżeli chodzi o zderzak lub co najmniej poddać go lakierowaniu całkowitego. "Czy jak ma Pani brudny sufit w kuchni, to zamalowuje Pani tylko plamy czy maluje cały?"
Liczę na dalsze podpowiedzi i chciałbym podkreślić, że chodzi mi o fachową naprawę i tym samym otrzymanie godziwej wypłaty z OC sprawcy.
Co do elementu błotnika, to tam jest stara rdzawka, zostało to też odpisane , potrącone w kalkulacji na prawie -200zł.
Bardzo proszę o podpowiedzi jak się tu odwołać, na co można by się powołać i jak te uszkodzenia określić fachowo.
Może, Drodzy foruowicze znacie takie sposoby aby to opisać aby miało ręce i nogi.
Ja sama biedna przeciwko ubezpieczalni Sami wiecie jakie są ubezpieczalnie i ich wyceny.
Wolałabym chyba pieniądze... Jest to wyjście też dać do ASO ale też słyszałam już takie historie, że potem ubezpieczalnia nie chce zapłacić ASO, a ASO nie chce oddać auta.
Wolałabym sama dokonać naprawy ale oczywiście nie za 600zł.
Jak nic więcej nie wywalczę to auto oddam mimo wszystko do ASO, jednak chciałbym spróbować.
Bardzo proszę, dajcie podpowiedz jak to ugryźć i jakie argumenty ująć w tym odwołaniu?
Na co wskazać argumentację i jak zrobić żeby liczyli wymianę zderzaka.
Napiszę tak, nie sztuka zrobić to u przysłowiowego "Wieśka znajomego w garażu, od tak aby było" bo tak można zrobić jak samemu coś się zepsuło, uszkodziło i się z tym godzimy ale tu sytuacja jest taka, że ktoś mi to zrobił, samochód po takim szpachlowaniu też traci wartość np. przy sprzedaży. Przed kolizją nie miałam szpachli na zderzaku dlaczego mam więc mieć po?
Nie mówiąc już o lakierowaniu punktowym...
Chcę aby samochód wyglądał identycznie tak jak z przed kolizji lub chcę otrzymać odpowiednie pieniądze w ramach tego aby do takiego stanu doprowadzić lub mieć wynikłe minusy wynagrodzone odpowiednio.
Bardzo proszę o wskazówki i porady.
Pozdrawiam serdecznie

MarcinNielot
Posty: 8
Rejestracja: 22 mar 2019, o 13:07
Lokalizacja: Zabrze

Re: Kolizja, mała wartość odszkodowania z OC sprawcy, jak się odwołać?

Postautor: MarcinNielot » 22 mar 2019, o 13:48

Ojej. Po prostu trzeba poinformować TU sprawcy odnośnie tego, że chce się naprawiać pojazd w tym konkretnym ASO i, że nie zgadzamy się w wyceną ich rzeczoznawcy (on ocenia tylko to co na zewnątrz pojazdu, nie określa tego co popsute w środku). TU sprawcy poinformować należy poprzez infolinię, drogą e-mailową, czy też listownie i wstawić pojazd do naprawy w ASO. Dać upoważnienie do likwidacji tej szkody ASO i mieć wszystko w dalekim poważaniu. ASO już wszystko samo załatwi. Jak trzeba to skorzystać też z pojazdu zastępczego, ale tutaj najbezpieczniej jest to zrobić przy wykorzystaniu firm współpracujących z TU sprawcy zdarzenia :)
Choć podpis mógłby wiele przekazać to jednak go nie zastosuję. 8-)

demo9
Posty: 71
Rejestracja: 29 mar 2019, o 15:57

Re: Kolizja, mała wartość odszkodowania z OC sprawcy, jak się odwołać?

Postautor: demo9 » 14 maja 2019, o 00:00

Warto pomyśleć o wybraniu dobrej firmy, która przejmie ten problem i załatwi go w sposób najbardziej profesjonalny z możliwych. To daje szansę na działania bardziej rozległe i wymagające. Postawna http://odszkodowanie-powypadkowe.com.pl dzięki czemu wybierzesz doświadczenie oraz lata praktyki.


jwgroup
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2019, o 16:43

Re: Kolizja, mała wartość odszkodowania z OC sprawcy, jak się odwołać?

Postautor: jwgroup » 15 lip 2019, o 16:44

Warto zapoznać się z artykułem w którym opisane jest jak się odwołać od decyzji pzu albo aviva: https://odkupodszkodowania.pl/odwolanie ... yciela-oc/

kasiakowa06
Posty: 70
Rejestracja: 13 cze 2019, o 09:10

Re: Kolizja, mała wartość odszkodowania z OC sprawcy, jak się odwołać?

Postautor: kasiakowa06 » 25 lip 2019, o 11:53

Na przyszłość polecam skorzystać z usług szczecin ubezpieczenia.

Hubercik33
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2019, o 08:28
Kontaktowanie:

Re: Kolizja, mała wartość odszkodowania z OC sprawcy, jak się odwołać?

Postautor: Hubercik33 » 12 sie 2019, o 08:35

Również miałem kiedyś podobną sytuację, kiedy firma ubezpieczeniowa przyznała mi według mnie zbyt małe odszkodowanie. Zgłosiłem sprawę do prawnika, który pomógł mi się odwołać i wywalczyć większą kwotę. Warto skorzystać z takiej opcji i zawalczyć o swoje, ja polecam https://centrum-antywindykacji.pl/

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości