abolicja wstecz

szarlotta

abolicja wstecz

Postautor: szarlotta » 23 mar 2018, o 20:57

Witam
chciałam zapytać sie odnośnie możliwości skorzystania z abolicji składek społecznych,zdrowotnych i f.pracy wstecz. Mąż ma zaległość za w/w składki 2000-2002, w 2003 wystawiono tytuł wykonawczy,bezskutecznie próbowano zająć rach.bankowy. Do dzisiaj prowadzona jest sprawa,zus nie umorzył postępowania stąd brak możliwości przedawnienia. W 2003-2009 mąż był za granicą, informację o długu dostał 02.2018. Z kwoty 14.000zł dług narósł do ok.50.000zł. Pani w Zusie powiedziała,że mamy napisać do Zus prośbę o decyzję w sprawie całości długu. Ma przeanalizować akta od 2003 do dziś i zobavzyć czy wcześniej nie była wydana już taka decyzja. Gdyby nie było to wystawi ją teraz co da nam możliwość wnioskowania o abolicję wstecz,która zakończyła się w 2015r. Czy jest to możliwe? Nie wierzę w dobre intencję pracowników Zus i nie wiem czy jej podpowiedź była dobra. Czy wówczas będziemy mieli takie prawo? Do tego chcemy składać wniosek o układ ratalny. We wniosku jest pole dochód współmałżonka, mamy intercyzęz mężem. Czy w tym przypadku muszę podawać swoje dochody? PRzyznam,że mam tu problem bo moje dochody były wysokie( mam system prowizyjny i dochody były ok.5500zł).Obecnie od 12.2017 jestem na l4 zw.z ciążą i biorąc nasze dochody razem wynoszą ok.7500. Nie mam zamiaru płacić długów za męża i nie chciałabym żeby Zus miał taką informację o moich dochodach.Czy w tym przypadku muszę je przedstawiać? Chciałabym dołączyć intercyzę do wniosku o układ ratalny. Do tego przy takich dochodach rata ustalona przez zus byłaby ogromna a moje wynagrodzenie wynika z dobrych czasów , gdzie można było zarobić. Moje wynagrodzenie z l4 jest wynikiem tego okresu. Po macierzyńskim moja wypłata będzie wynosić 2000zł i nie będziemy w stanie płacić tak wielkiem raty, którą pewnie zus narzuciłby nam na chwile obecną przy takich dochodach. Mamy ok.2500zł wydatków miesięcznych stałych, do tego koszt jedzenia ok.1000zł,dojdzie utrzymanie dziecka ok.1000zł i zabraknie środków na ratę z zus. Nie chodzi nam o ucieczkę od płacenia, nie chciałabym jednak mieć zajęcia rachunku męża. PRzez okres do zakońćzenia macierzyńskiego pewnie bylibyśmy w stanie płacić wyższą ratę,ale co potem? Proszę o radę.Dziękuję.

filip88722

Re: abolicja wstecz

Postautor: filip88722 » 26 sie 2018, o 09:50

To wszystko co zostało tutaj napisane jest na pewno do przemyślenia przeze mnie.