Ubezpieczenie PZU

ceglazgierz

Ubezpieczenie PZU

Postautor: ceglazgierz » 31 sty 2018, o 14:36

Witam.
w 2013 roku miałem uszkodzone więzadło krzyżowe w kolanie i uszczerbek na zdrowiu wynosił wtedy 6%, otrzymałem 600zł(suma ubezpieczenia 10000zł) i zwrot kosztów operacji 5000zł. Moje pytanie brzmi czy ubezpieczając się ponownie w PZU na kwotę 100000zł (1000zł za 1%) mogę otrzymać w przypadku urazu tego samego kolana róźnicę czyli 5400zł czy tylko w przypadku gdy uszczerbek będzie wyższy niż 6%?
I drugie pytanie czy mogę liczyć na zwrot kosztów za operację na to samo kolano?

OdszkodowaniaPCO
Kontaktowanie:

Re: Ubezpieczenie PZU

Postautor: OdszkodowaniaPCO » 5 lut 2018, o 16:06

W przypadku ponownego identycznego urazu tego samego kolana ocena uszczerbku nastąpi ponownie, na warunkach nowej polisy. Należy jednak liczyć się z tym, że określając wysokość uszczerbku na zdrowiu (i tym samem wysokości odszkodowania) lekarz orzecznik weźmie pod uwagę fakt wcześniejszego urazu. W rezultacie może okazać się, że nowy uraz zostanie określony jako wynikający z poprzedniego (za który już wypłacono świadczenie) w związku z czym ubezpieczony może nie otrzymać nic. Ewentualnie jeżeli nowy uraz zostanie zakwalifikowany jako uszczerbek rzędu 7 % (np. ze względu na dodatkową lub powiększoną niestabilność) ubezpieczyciel weźmie pod uwagę poprzedni uszczerbek 6 % i do wypłaty pozostanie świadczenie za pozostały jeden procent uszczerbku na zdrowiu. Wiele zależy od treści samej polisy ubezpieczeniowej, niektóre z nich przewidują świadczenie tylko za pierwszy uraz, następne tego samego rodzaju w ogóle nie są w takiej sytuacji uwzględniane jako dające podstawę do świadczenia.