Ubezpieczenie PZU

ceglazgierz

Ubezpieczenie PZU

Postautor: ceglazgierz » 31 sty 2018, o 14:36

Witam.
w 2013 roku miałem uszkodzone więzadło krzyżowe w kolanie i uszczerbek na zdrowiu wynosił wtedy 6%, otrzymałem 600zł(suma ubezpieczenia 10000zł) i zwrot kosztów operacji 5000zł. Moje pytanie brzmi czy ubezpieczając się ponownie w PZU na kwotę 100000zł (1000zł za 1%) mogę otrzymać w przypadku urazu tego samego kolana róźnicę czyli 5400zł czy tylko w przypadku gdy uszczerbek będzie wyższy niż 6%?
I drugie pytanie czy mogę liczyć na zwrot kosztów za operację na to samo kolano?

OdszkodowaniaPCO
Kontaktowanie:

Re: Ubezpieczenie PZU

Postautor: OdszkodowaniaPCO » 5 lut 2018, o 16:06

W przypadku ponownego identycznego urazu tego samego kolana ocena uszczerbku nastąpi ponownie, na warunkach nowej polisy. Należy jednak liczyć się z tym, że określając wysokość uszczerbku na zdrowiu (i tym samem wysokości odszkodowania) lekarz orzecznik weźmie pod uwagę fakt wcześniejszego urazu. W rezultacie może okazać się, że nowy uraz zostanie określony jako wynikający z poprzedniego (za który już wypłacono świadczenie) w związku z czym ubezpieczony może nie otrzymać nic. Ewentualnie jeżeli nowy uraz zostanie zakwalifikowany jako uszczerbek rzędu 7 % (np. ze względu na dodatkową lub powiększoną niestabilność) ubezpieczyciel weźmie pod uwagę poprzedni uszczerbek 6 % i do wypłaty pozostanie świadczenie za pozostały jeden procent uszczerbku na zdrowiu. Wiele zależy od treści samej polisy ubezpieczeniowej, niektóre z nich przewidują świadczenie tylko za pierwszy uraz, następne tego samego rodzaju w ogóle nie są w takiej sytuacji uwzględniane jako dające podstawę do świadczenia.

filip88722

Postautor: filip88722 » 26 sie 2018, o 09:47

W PZU to chyba mało osób jest ubezpieczonych teraz.

lori2393

Postautor: lori2393 » 12 wrz 2018, o 16:47

Czy mielślicie może już jakiekolwiek dylematy z wyborem ubezpieczenia mieszkania? Jest to dla mnie obecnie dosyć znaczny trudność. Wszystko z tego powodu, że w Internecie jest zbyt duży wybór... Czy na bazie prywatnych doświadczeń możecie poradzić, czy np. https://www.ubezpieczeniaonline.pl/mies ... omu/0.html jest OK?
Do sądu przychodzi się po wyrok, a nie po sprawiedliwość.

inhalatkb

Postautor: inhalatkb » 14 wrz 2018, o 14:02

Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w tym obszarze. Dlatego też raczej ciężko będzie mi pomóc...
Historia nauczycielką życia.

ancab5e

Postautor: ancab5e » 18 wrz 2018, o 12:16

Witam Was. Poszukuję w tej chwili ludzi, którzy mają przeżycia z polisami na życie. Poszperałem już trochę w necie i udało mi się niejedne zajmujące zagadnienie odnaleźć. Choćby na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/rank ... cie/0.html . Będę nader wdzięczny za wszelakiego typu wskazówki i sugestie w tym aspekcie tematycznym.
Nieważne, jak co wygląda. Pozory są po to, by mylić.

regres
Kontaktowanie:

Postautor: regres » 25 lis 2018, o 10:56

PZU jest wprawdzie największą ubezpieczalnią, ale czy opłaca się u nich wykupować OC? Przecież OC w zasadzie wszędzie jest na bardzo podobnym poziomie?

zelazny

Postautor: zelazny » 28 lis 2018, o 12:33

regres pisze:PZU jest wprawdzie największą ubezpieczalnią, ale czy opłaca się u nich wykupować OC? Przecież OC w zasadzie wszędzie jest na bardzo podobnym poziomie?

OC jest może u nich trochę droższe, ale pamiętaj, że oni mają coś takiego jak możliwość wykupienia ochrony zniżek OC. Dla kogoś kto dużo jeździ, jest to niezwykle korzystna sytuacja, bo nawet gdy doprowadzi do zdarzenia drogowego, to jego składka pozostanie niewzruszona. Tego typu oferty są raczej w mniejszości niż w większości. Polecam jeszcze zainteresować się porównaniem poszczególnych ofert OC. W sieci jest kilka dużych porównywarek takich jak http://superpolisa.pl/ gdzie można tego dokonać w dosyć sprawny sposób.