wypadek, OC, TIR

Ktosiosław

wypadek, OC, TIR

Postautor: Ktosiosław » 4 maja 2016, o 10:50

Dzień dobry,
Mam własną działalność gosp., dokładniej firma transportowa, działam na Polskim rynku od niedawna, sprawa wygląda tak:
jeden z kierowców miał wypadek za granicą, generalnie to zawał, kierowca w szpitalu, ciężarówka z towarem stoi nadal tam gdzie stała, proszę mnie nie linczować, oczywiście martwię się o kierowce, ale muszę też pomyśleć co dalej z załadunkiem, moje pytanie za co konkretnie mogę się jeszcze ubiegać u towarzystwa ubezpieczeniowego ?
Bo póki co wiem, że za:
-koszt przestoju samochodu, auto nie zarobkuje.
-koszt najmu drugiego kierowcy (ktoś tą ciężarówkę do kraju musi sprowadzić)

I co dalej z towarem? kto płaci.

Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odp.

marek859

Re: wypadek, OC, TIR

Postautor: marek859 » 8 maja 2018, o 00:15

I w takim przypadku potrzebne jest dobre ubezpieczenie firmy. Bez tego ani rusz. Udało się rozwiązać jakąś całą sytuację, jeśli tutaj jeszcze zerkasz? Daj znać, co i jak. A wszystkim innym, którzy czytają ten temat polecam sprawdzić sobie ubezpieczenie opisane w tym artykule https://www.transbrokers.eu/co-spedytor ... bie-biedy/

Temi_edyta

Re: wypadek, OC, TIR

Postautor: Temi_edyta » 18 maja 2018, o 09:29

Jeśli towar był ubezpieczony, oczywiście zwrot należy się także za niego, jeśli uległ zniszczeniu (zniszczenie opakowania, minął termin ważności produktów). Nic więcej nie podlega podstawowemu ubezpieczeniu. Jeśli miał Pan wykupioną dodatkową polisę, wtedy ubezpieczyciel powinien automatycznie doradzić, co jeszcze jej podlega.