Próba wyłudzenia odszkodowania z polisy OC

ewaadi

Próba wyłudzenia odszkodowania z polisy OC

Postautor: ewaadi » 25 cze 2015, o 17:56

Witam!
Uczestniczyłam w zdarzeniu drogowym. Potrąciłam pieszą na pasach. Policja uznała że sprawcą jest piesza i sprawa została zakończona mandatowo. Sprawczyni zgłosiła się jako poszkodowana do mojej ubezpieczalni i próbuje wyłudzić odszkodowanie. Moje pytanie czy mogę to zgłosić na policje lub do prokuratury żeby pani za to odpowiedziała czy tylko może to uczynić mój ubezpieczyciel?
Z góry dziękuje za odpowiedź
Pozdrawiam

bjuwka

Re: Próba wyłudzenia odszkodowania z polisy OC

Postautor: bjuwka » 26 cze 2015, o 14:43

Mandat dla pieszego? Coś tutaj jest nie halo. Zawsze jest wina kierującego przecież.

ewaadi

Postautor: ewaadi » 26 cze 2015, o 17:38

Sprawa jest taka jak opisałam. Sprawcą jest piesza z tego powodu iż nie przechodziła płynnie przez pasy tylko zmieniła kierunek. Ja zostałam ukarana mandatem za stanie autem na przejściu dla pieszych a ona za spowodowanie zdarzenia. W notatce policyjnej ja jestem poszkodowana, ona sprawczynią. Ubezpieczalnia kontaktowała się z policją i odrzucą jej roszczenia wobec mnie ale ja zadałam pytanie na forum czy ja mogę zrobić coś za próbe wyłudzenia odszkodawania czy może to zrobić to tylko ubezpieczalnia???

pilus
Kontaktowanie:

Postautor: pilus » 17 lip 2015, o 01:58

Albo możesz zapytać się znajomego prawnika o poradę, jeśli takiego nie masz możesz pójść prywatnie i przedstawić całą sytuację.

blogoodszkodowaniach
Kontaktowanie:

Postautor: blogoodszkodowaniach » 26 sty 2016, o 15:50

Dzien dobry,

To że w notatce policyjnej wskazany jest taki a nie inny sprawca, nie oznacza, iż uczestnik zdarzenia nie moze tej okolicznosci kwestionować i przedstawiac przed ubezpieczycielem swojego stanowiska.
Zwłaszcza, iż w cale nie jestem przekonany z Pana opisu, iż wyłączną winę za zdarzenie ponosi piesza.

Tak wiec nie widze tutaj podstaw do uznania odpowiedzialnosci karnej pieszej.

Natomiast jako obywatel ma Pan pełne prawo powiadamiania organów ścigania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Pzodrawiam