procentowy zysk jako forma wynagrodzenia?

KirliN

procentowy zysk jako forma wynagrodzenia?

Postautor: KirliN » 15 cze 2014, o 22:36

Witam,
w niedalekiej przyszłości (myślę, że w tym roku) planuję założyć firmę. Obecnie współpracuję z dwiema osobami, które w tej chwili są w charakterze wykonawców mojego projektu na którym będzie bazowała firma. Tutaj nasuwa mi się kilka pytań:
1. Czy do tego celu najlepszym rozwiązaniem będzie spółka cywilna czy może z o.o.?
2. Jako, że na start posiadam bardzo okrojony budżet obiecałem tym dwóm osobom procentowy udział w zyskach firmy.
a) Czy do podpisania umowy zabezpieczającej obie strony muszę założyć firmę?
b) Czego potrzebuję do spisania takiej umowy i co powinno się w niej znaleźć?

Nie ukrywam, że poszukuję możliwie jak najtańszych rozwiązań.

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam

Ekoconsultant

Re: procentowy zysk jako forma wynagrodzenia?

Postautor: Ekoconsultant » 31 lip 2014, o 10:41

Witam,

w tej sytuacji sądzę, że najlepiej będzie jak skonsultuje się Pan z biurem rachunkowym. Rekomenduje firmę, którą reprezentuje - Ekoconsultant. Podczas rozmowy poznamy wszelkie szczegóły i będziemy mogli Panu doradzić. Zajmujemy się kompleksową obsługę spółek oraz DG.

joshjarrod345

Postautor: joshjarrod345 » 28 sie 2014, o 13:47

w niedalekiej przyszłości (myślę, że w tym roku) planuję założyć firmę. Obecnie współpracuję z dwiema osobami, które w tej chwili są w charakterze wykonawców mojego projektu na którym będzie bazowała firma. Tutaj nasuwa mi się kilka pytań:

rosselia

Postautor: rosselia » 8 lut 2015, o 11:04

Myślę, że w tym przypadku dobrym wyborem może być i spółka cywilna i spółka z o.o.. Wszystko zależy od tego z jakim ryzykiem związany jest projekt - jeżeli grozi wam jakaś potencjalna odpowiedzialność za długi, to lepiej wybrać spółkę z o.o.. Z drugiej strony prowadzenie spółki cywilnej jest znacznie tańsze - praktycznie zerowy koszt założenia, niskie koszty obsługi księgowej i duża elastyczność zmian