Kto może udzielić nagany w spółce z o.o.?

m4ck
Posty: 2
Rejestracja: 27 lip 2011, o 00:05

Kto może udzielić nagany w spółce z o.o.?

Postautor: m4ck » 5 cze 2014, o 00:20

Witam

Mam krótkie i pewnie dość proste pytanie, ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi samodzielnie.

Czy w spółce z o.o. nagana może być udzielona pracownikowi przez dowolnego członka zarządu spółki, czy każda nagana musi być wcześniej przegłosowana przez zarząd?

Z góry dziękuję za odpowiedź

MarMie
Posty: 193
Rejestracja: 29 paź 2013, o 22:06
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Kto może udzielić nagany w spółce z o.o.?

Postautor: MarMie » 12 cze 2014, o 12:50

Art. 3(1) kodeksu pracy
§ 1. Za pracodawcę będącego jednostką organizacyjną czynności w sprawach z zakresu prawa pracy dokonuje osoba lub organ zarządzający tą jednostką albo inna wyznaczona do tego osoba.
§ 2. Przepis § 1 stosuje się odpowiednio do pracodawcy będącego osobą fizyczną, jeżeli nie dokonuje on osobiście czynności, o których mowa w tym przepisie.

Wewnętrzne uregulowania w spółce z o.o. wskazują z kolei na osobę bądź osoby bądź organ kolegialny, który wykonuje czynności z zakresu prawa pracy. W szczególności w regulaminie pracy spółki z o.o. możliwe jest wyznaczenie osoby do dokonywania czynności z zakresu prawa pracy w sposób odmienny niż przewidziany w ksh. Jeżeli nie ma nic wskazanego w regulaminie pracy, to wówczas należy analizować tę sytuację w oparciu o 205 k.s.h.

ania21
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2015, o 18:35
Kontaktowanie:

Re: Kto może udzielić nagany w spółce z o.o.?

Postautor: ania21 » 23 sty 2015, o 18:46

o dzięki za odpowiedź , też sie nad tym zastanawiałam.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości