alimenty i kontakt z dzieckiem

sama mama

alimenty i kontakt z dzieckiem

Postautor: sama mama » 22 lip 2014, o 22:24

Witam. Przepraszam z gory za przydlugi wstęp ale muszę to wszystko napisać żeby wszystko było jasne. Mój mąż wyjechał do uk , po roku ja z córka przyjechałam do niego . On pracował ja też ,córka poszła do szkoly. Po 3 latach mąż wrócił do polski i założył nowa rodzinę.. przed wyjazdem z uk obiecywał że będzie odkładał dla naszej córki jakieś tam pieniążki. Oczywiscie nic takiego nie miało miejsca. Krótko przed wyjazdem męża ja straciłam pracę i do tej pory nie pracuje . Utrzymuje siebie i dziecko z zasiłkow. ( nie pracuje dlatego że bardzo ciężko znaleźć pracę w godzinach kiedy córka jest w szkole , a tutaj jest takie prawo że do 14 roku życia dziecko nie może być samo w domu. ( opiekunka też kosztuje) chcę również powiedzieć że te pieniążki które dostajemy spokojnie starczają na życie. Mój mąż życzył sobie żeby córka w każde wakacje i w zimie była w polsce z nim. Przez 2 lata brałam pożyczkę z urzędu pracy aby przywiesc dziecko do polski. Pożyczki te są bezprocentowa ale trzeba oddać to co się pożyczyło. W tym roku nie dostałam pożyczki i mimo to że o dziwio ojciec dziecka zaproponował że kupi dziecku bilety lotnicze ,nie mogłam przywiesc dziecka do polski ponieważ nie stać mnie na kupno biletów dla siebie. Co roku bylo tak że ja zawoziłam dziecko ,wracałem do uk ( urząd pracy mnie trzymał) potem jechałem znow do polski po córkę. Za wszystko płaciłam sama. Po tym jak mąż usłyszał że nie przywiozę córki powiedział że składa wniosek o alimenty i o kontakty z córka. I tak 200 zł alimentów koszty podróży po połowie ( koszty podróży córki tylko że córka nie może latać sama ) i 2 miesiące wakacji i tydzień ferii( w uk dzieci nie mają ferii). To są jego warunki. I teraz moje pytanie. Czy jako matka nie mam prawa do 1 miesiąca wakacji z córka . Czy 200 zł alimentów na dziecko to nie złamało i czy koszty podróży nie powinien pokrywać on ( przeciez to on nas zostawił i załorzył nowa rodzinę ( partnerką z dzieckiem i teraz ich wspólne dziecko) . Jeszcze dodam że zaproponowałem mężowi że może odwiedzać córkę w uk kiedy tylko ma na to ochotę . Odmówił ...

tpokrzywka
Kontaktowanie:

Re: alimenty i kontakt z dzieckiem

Postautor: tpokrzywka » 24 wrz 2014, o 14:37

Czy sprawy są już w sądzie? Czy Pani chce takie sprawy założyć dopiero.
Można uregulować tak kontakty żeby były w UK, oraz w Polsce, z zaznaczeniem, że ojciec dziecka odbiera i przywozi (na swój koszt) dziecko z i do miejsca zamieszkania.
Co do alimentów to wydaje się, że jest to mało - niestety trudno ustalić, bo nie znamy potrzeb dziecka - kosztów i możliwości majątkowych i zarobkowych ojca. Wysokość alimentów uzależniona jest własnie od tych zmiennych.

andzia0622

Re: alimenty i kontakt z dzieckiem

Postautor: andzia0622 » 17 lis 2016, o 02:49

nie mecz się sama skontaktuj się z adwokatem on ci pomoze