Rozwód oraz dziecko - 4 prawników i 3 wersje

Briareum

Rozwód oraz dziecko - 4 prawników i 3 wersje

Postautor: Briareum » 19 maja 2014, o 19:16

Będę zakładał żonie podwójną sprawę o rozwód oraz w sprawie dziecka. Byłem na konsultacjach aż u 4 prawników i tu pojawia się kłopot. W większości ich opinie różnią się na przedawnione przeze mnie zagadnienia i szanse. Mam 2 opinie że mam duże szanse przeprowadzić to tak jak chce ale tez i skrajną, że to nie przejdzie. Jest nawet tak że jeden z prawników w 1 sprawie zgadza się ze mną a w innej proponuje mi rozwiązania które są dla mnie trudniej do przyjęcia. I jest też 2 prawnik z odwrotną sytuacją. A niby prawo mamy 1 i to samo. Co tu teraz robić ? Czym się kierować ?

dynda

Re: Rozwód oraz dziecko - 4 prawników i 3 wersje

Postautor: dynda » 21 maja 2014, o 12:49

hm, może renomą prawnika?
Często dobry, znany prawnik może więcej i lepiej się zna na konkretnych sytuacjach, niz laik po aplikacji

Briareum

Postautor: Briareum » 21 maja 2014, o 13:21

Sęk w tym, że oni wszyscy są znani na tyle na ile jest to możliwe do zweryfikowania dla kogoś kto do tej pory nie miał potrzeby mieć kontaktu z tą grupą zawodową. Wiem że teoretycznie nie powinno mieć to znaczenia ale myślę, że jednak może czy lepiej mięć prawnika kobietę czy mężczyznę skoro czytałem, że sądy są silnie sfeminizowane i większość orzekających to jednak kobiety ?

Pan_Jan

Postautor: Pan_Jan » 28 lip 2014, o 08:23

Jeżeli nadal szukasz jakiegoś dobrego prawnika mogę Ci polecić kancelarię CSP www.kancelaria-csp.pl, są tam kompetentne osoby do takich spraw ;)

Briareum

Postautor: Briareum » 28 lip 2014, o 17:17

Wierze na słowo. Tylko z Poznania na Śląsk trochę daleko.

tpokrzywka
Kontaktowanie:

Postautor: tpokrzywka » 24 wrz 2014, o 14:24

Może opisałby Pan stan faktyczny i Pana oczekiwania, a forumowicze pokuszą się o jego analizę na forum? Wtedy porówna Pan opinie z opiniami 4 prawników, u których Pan już był.
Co do wyboru prawnika, to należałoby być sceptycznym w stosunu do prawnika, który nie analizując dogłębnie sprawy obiecuje Panu gruszki na wierzbie i opowiada, że wszystko się da tak jak Pan chce. Otóż nie zawsze się da, lub są małe szanse na to.

Briareum

Postautor: Briareum » 24 wrz 2014, o 15:29

Już się tym prawniczka zajmuje. Sprawa jest trochę precedensowa gdyż ponoć w naszym systemie sądowniczym jest to jeszcze nowość i nie ma sprecyzowanego wszystkiego do końca. Stąd zapewne rożne czasem skaranie odmienne opinie prawników. Generalnie jakiekolwiek by szanse nie były podjąłem takową próbę. Nie chcę tutaj pisać zbyt wiele bo nie wiem czy zbyt dokładne opisanie tego w jakiś sposób nie mogłoby zaszkodzić mojej sprawie - choć jest ona już w sądzie.

Briareum

Postautor: Briareum » 9 paź 2014, o 13:08

Jak tylko się sprawa potoczy dam znać ale chwilowo utknęła czyli ponoć normalnie w naszym kraju.

Kordek
Kontaktowanie:

Postautor: Kordek » 20 cze 2016, o 00:07

Warto skorzystać z takich profesjonalistów żeby wiedzieć na czym się stoi ale sprawa nie jest prosta

Briareum

Postautor: Briareum » 20 cze 2016, o 02:18

Sprawa już ma swój bieg. Proszę admina o zamknięcie tematu gdyż kilka ostatnich odpowiedzi to już reklama.