hipoteka a rozwód

222-094

Re: hipoteka a rozwód

Postautor: 222-094 » 4 sty 2019, o 21:18

4. Z tym może być ciężko. Wydaje mi się, że dopóki hipoteka nie zostanie spłacona, to nie może pan tym mieszkaniem rozporządzać, bo hipoteka była brana na to mieszkanie, prawda? Oczywiście mogę się mylić, ale wydaje mi się że ma to znaczenie. Tym bardziej, że ze znalezieniem kupca też może być nie za kolorowo. W końcu przeważnie potencjalnych nabywców interesuje całe mieszkanie, a nie tylko jego część, bo wtedy też nie można o wszystkim decydować samemu. Ale to też jeszcze zależy od konkretów, np. w jakim stanie jest to mieszkanie, czy w atrakcyjnej lokalizacji.

222-094

Re: hipoteka a rozwód

Postautor: 222-094 » 4 sty 2019, o 21:28

A jeśli chodzi o punkt 5, to nie wydaje mi się, aby to było możliwe. Na jakiej podstawie, skoro i pan i pana żona macie mieszkanie po pół. W takim wypadku są państwo przecież na równym poziomie. Ale to też zależy (bo mówimy o sytuacji już po rozwodzie) jak przebiegnie rozdział majątkowy. Ogółem powiem, że do końca orzekać w tej sprawie już teraz nie można. Brakuje wielu konkretów, które moim zdaniem mogą mieć wpływ na decyzje sądu. Oczywiście tutaj sobie tylko gdybam.
Jeśli w którymś stwierdzeniu się pomyliłam to z góry proszę, aby ktoś bardziej doświadczony mnie poprawił.