hipoteka a rozwód

matitr

hipoteka a rozwód

Postautor: matitr » 17 mar 2014, o 21:58

witam. pytanie jak w temacie... a dokładniej...
sytuacja rozwodowa następująca - ja jestem emerytem - poza emeryturą jeszcze dorabiam na zleceniu, żona (puki co jeszcze żona ;) ) nie pracuje i nie ma praw emerytalnych ani wieku emerytalnego.
mamy wspólne mieszkanie a na nim kredyt hipoteczny. Poza tym kredytem jesteśmy też zadłużeni z innych źródeł. moje pytanie -po rozwodzie wyprowadzam się ze wspólnego mieszkania - wiem że dla banku jestem nadal stroną kredytu zatem:
1. co w sytuacji gdy ex nie płaci kredytu?
2. co w sytuacji gdy ex nie płaci czynszu i opłat i mieszkanie zadłuża?
3. co w sytuacji gdy ja płace połowę kredytu a ona nie?
4. czy mogę swoją cześć mieszkania np. odsprzedać bankowi lub innej osobie? (spłacono już ok. 75% wartości mieszkania więc może to wystarczy do pokrycia mojej części długów)
5. czy ex jeśli spłaci kredyt do końca gotówką lub w jakiś inny sposób może mnie pozbawić połowy własności mieszkanie?
z góry dziękuję za poradę...wiem dużo tego "jeśli" :)

EmilikaZ

Re: hipoteka a rozwód

Postautor: EmilikaZ » 18 mar 2014, o 18:24

Jak rozwiazesz sprawe daj znac.

HumblaR

Postautor: HumblaR » 15 kwie 2014, o 11:49

Kontakt na pric.

szary87
Kontaktowanie:

Postautor: szary87 » 24 kwie 2014, o 13:31

hipoteką jesteście obciążeni razem, bank nie interesuje wasza sytuacja rozwodowa, rata musi być spałacana, więc w tym przypadku będą egzekwować pieniądze od tego, który ma na koncie. Oczywiście podczas rozwodu ta sprawa będzie rozwiązywana, ale w przypadku, gdyby nie płaciła raty to sciągną od Ciebie pieniądze

aniaola37

Postautor: aniaola37 » 15 sty 2017, o 21:31

Sprawa jest dość skomplikowana. Polecam Ci zajrzeć na mkp-legal.pl/administrator-hipoteki/ i skontaktować się z nimi.

galazkap33
Kontaktowanie:

Postautor: galazkap33 » 14 gru 2017, o 15:42

Zapraszam też tutaj http://e-hipoteka.pl/ - staram się tworzyć miejsce, gdzie będzie można znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania. W razie pytań - można pisać tu albo na priv. ;)

ciopas

Postautor: ciopas » 6 kwie 2018, o 20:19

Hmmm hipoteka i rozwód? No wiadomo - sprawa nie jest prosta, ale wiem, że pani mecenas Justyna Węgrzynowicz-Cichońska to osoba, która zajmuje się szeroko pojętymi sprawami rodzinnymi - może uderz z tym do niej?

darekmajchrzak

Detektyw - udowodnienie zdrady

Postautor: darekmajchrzak » 23 kwie 2018, o 12:42

Witam,

zapraszam do korzystania z pomocy profesjonalnych agencji detektywistycznych, oferujących pełną dyskrecję. Warto również zastanowić się nad skorzystaniem z komunikacji z agencjami online. Wystarczy podać tylko podstawowe informacje, a właściwa agencja zajmie się już obserwacją, szukaniem dowodów, dokumentowaniem i w rezultacie po prostu całkowitym udowodnieniem zdrady itp. Więcej informacji na stronie http://detektyw.edu.pl/.