ubezwlasnowolnienie doroslego syna

bombkachoinkowa

ubezwlasnowolnienie doroslego syna

Postautor: bombkachoinkowa » 5 sty 2014, o 23:48

Witam
Wdzieczna bede za kazda pomoc
Syn ma prawie 30lat, jest uzalezniony od hazardu I narkotykow, przegral swoja firme ,wpakowal sie w porzadne dlugi ,praktycznie gdzie sie nie pojawil zaciagal dlugi, banki ,znajomi I jak sie ostatnio okazuje ma duzy dlug u dilera..Jako rodzina jestesmy zupelnie bezradni ,probowalismy pomoc ,podpowiedziec jak ma sie z tego wyciagnac lecz niestety zadne sugestie nie docieraja I pakuje sie w dalsze dlugi I tarapaty. Jestesmy bez pomyslu jak mu pomoc, boimy sie takze o mlodsze dzieci , przeciez nie wiadomo czego spodziewac sie ze strony tych ludzi od ciemnych interesow.
Moje pytanie czy jest jakakolwiek szansa na ubezwlasnowolnienie syna I wyslanie go na jakies leczenie w zakladzie zamknietym? ze smutkiem stwierdzamy ze jest zupelnie nieprzystosowany do zycia w spoleczenstwie ..juz pomijajac jego uzaleznienia. Na jakiej podstawie moglibysmy starac sie o takie ubezwlasnowolnienie? Do tego dochodzi problebywa on obecnie za granica, czy w takim wypadku mozemy cos zdzialas?
Dziekuje za uwage I doceniamy kazda cenna rade

Prawnik_1209

Re: ubezwlasnowolnienie doroslego syna

Postautor: Prawnik_1209 » 10 sty 2014, o 10:52

Witam,

Sprawy o ubezwłasnowolnienie nie są sprawami prostymi. Opierają się przede wszystkim na opinii biegłych psychiatrów z określonych dziedzin. Za mało znam szczegółów aby móc się dogłębnie wypowiedzieć co do skuteczności takiego wniosku w niniejszej sprawie. Jednakże jeżeli rzeczywiście zachodzą wątpliwości dotyczące samodzielnego funkcjonowania syna w społeczeństwie to można spróbować wystąpić z wnioskiem o częściowe ubezwłasnowolnienie i ustanowienie dla niego kuratora w oparciu o treść art. 16 kc. Wówczas sąd określi zakres czynności, które do ważności będą wymagały zatwierdzenia kuratora.
W razie dodatkowych pytań bardzo proszę o kontakt.
Kancelaria Adwokacka
adw. Piotr Meller

Wasilios44

Postautor: Wasilios44 » 9 mar 2018, o 15:45

Wspomniane problemy zdrowotne to faktycznie trudna sprawa. Tak jak podkreślił przedmóca sprawa odpierać się będzie na opinii specjalistów. Jednak w przytoczonym przypadku moze być dodatkowo ciężko z uwagi na charakter uzależnienia. Proszę dac znać jak sprawa się skończyła i podpowiedzieć jak postępować w takiej sytuacji. Taka wiedza może zaoszczędzić dużo zdrowia innym użytkownikom forum

Dieta dla osoby chorej na helicobacter pylori

Sinda
Kontaktowanie:

Postautor: Sinda » 23 mar 2018, o 16:50

Witam

niestety są to trudne sprawy. Nie tylko technicznie, ale też emocjonalnie dla rodzica. Jeśli nie jesteś jeszcze pewna to po prostu na początku skontaktuj się z prawnikiem i zapytaj co doradzi. Jeśli o Kraków chodzi - akurat tak się składa, że mam pewne doświadczenie w kwestii prawa rodzinnego. Bywałam w wielu kancelariach i z najlepszym nastawieniem do mnie spotkałam się w kancelarii Pani Węgrzynowicz-Cichońskiej. Sprawa przeprowadzona szybko i rzetelnie.