rozwod zdrada

rozwod zdrada

Postprzez waski » 9 sty 2012, o 17:52

Witam! Dowiedzialem sie ze zona mnie zdradza od 3 miesiecy - jestesmy po slubie cywilnym i mamy 2letniego synka. Wynajmowalismy mieszkanie z ktorego sie wyprowadzilem do rodzicow a ona wynajela mieszkanie za 1400zl choc zarabia 1700zl (wiadomo jej kochanek ja utrzymuje) o dziwo podszedlem do yego spokojnie gdyz nie chce zeby mi utrudniala kontaktu z synem. Dlatego dogadalismz sie narayie miedyz soba ze widuje go kiedy moge poniewaz oboje pracujemy w systemie 12godzinnym i ze bede dawal jej ok 300zl miesiecznie na dziecko i rozwod bez orzeczenia o winie poniewaz nie chce robic wojny bo i tak nikt ze znajomych nie bedzie chcial zeznawac, a zreszta dobrze sie ukrywala z tym. Oczywiscie obwinia mnie o to ze zdradzile poniewaz twierdzi ze nie poswiecalem jej uwagi i jak sie psulo miedzy nami to mowi wszystkim ze chcialem sie zabic - a to nie prawda i nie ma na to nawet gdyby swiadkow ani zadnych dowodow. Tu moje pytanie bo sam wiem ze sad jej przyzna dziecko, ale czy ustali mi widzenia czy mozemy to sami ustalic miedzy soba ale oczywiscie na pismie w sadzie i druga sprawa alimenty - zarabiam do reki ok 2000zl - na odcinku mam podstawe 1760 + dodatek pogotowiany ok 400zl i premie (premia uznaniowa moze byc 1zl a moze byc 600zl to jest roznie zalezy od pracodawcy) czyli okolo na pasku mam 2800zl ale po odtraceniu wszystkich ubezpieczen i reszty mam te 1900-2000zl. I czy sad musi ustalac wysokosc alimentow czy tez sami mozeby sie dogadac w sadzie i okreslic swoja sume. Czy moze zadzac wiecej bo wynajmuje mieszkanie choc jest zameldowana u rodzicow ktorzy maja ok 60m2 i spokojnie moze u nich mieszkac, ale to jej widzi misie ze nie chce. nie ukrywam ze najchetniej ja bym chcial prawo do dziecka poniewaz to ona zdradzila nie ja i nie wiem czy mam sie bawic w udawadnianie jej zdrady czy tylko sobie tym nie zaszkodze u niej i mnie w sadzie wykonczy. Zwlaszcza ze teraz z tym panem co jest to jest tez po rozwodzie i ma dziecko i o wiele starszy niz ona, ale to nie ma chyba znaczenia.
waski

Re: rozwod zdrada

Postprzez szupke » 11 sty 2012, o 12:39

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie rozwód bez orzekania o winie, ponieważ zdradę jest ciężko udowodnić i do tego dochodzą zeznania świadków. Także jeżeli oboje się na to godzicie to rozwód bez orzekania o winie a kontakty z dzieckiem możecie sobie ustalić sami kierując się dobrem dziecka, dopiero gdyby żona utrudniała Panu te kontakty można zwrócić się do sądu o ich ustalenie. Co do alimentów, ważne są potrzeby dziecka i tylko takie się liczą-alimenty służą dziecku i zapewnieniu jemu środków utrzymania, także gdy dojdzie do sprawy o alimenty to sąd weźmie pod uwagę pana zarobki z uwzględnieniem, tego że Pan też musi się z czegoś utrzymać. Zazwyczaj alimenty wachają się od 200 do 500 zł ale to jest naprawdę sprawdzane indywidualnie. W razie pytań dalszych zapraszam http://aszupke.blogspot.com/.
szupke

Postprzez waski » 11 sty 2012, o 14:40

dziekuje Panu bardzo. a czy do wysokosci alimentow mozemy sie sami porozumiec oczywiscie pod okiem sadu na papierze a nie na "gebe"? i czy moze zadac zebym pomogl jej utrzymac to wynajmowane mieszkanie skoro ona i dziecko sa zameldowani u jej rodziców i tam jest 3 pokoje wiec spokojnie moga tam mieszkac? czy sad bierze to pod uwage bo jesli tak to ja tez moge zaczac wynajmowac i co wtedy bo nie bede mial na alimenty bo musze sie utrzymac... mysle ze tego sad nie bedzie bral pod uwage bo to jest juz dla niej dodatkowy luksus. z gory dziekuje
waski

Postprzez new user » 18 sty 2013, o 23:01

Mam pare pytań.
czy gdybym posiadał dowód(nagranie audio) może być wiarygodnym dowodem w sprawie rozwodowej?
Czy małżonka może odwołać się od wprowadzenia nagrania jako dowódu zdrady?
czytalem w internecie że nagrywanie osób jest nielegalne
czy z dowodem muszę mieć świadków o niewierność?
czy jeśli sąd uwzgledni dowód żona może założyć mi sprawe o naruszenie prywatności?
czy jeśli nie będe posługiwał się nagraniem mołżonka wiedzą że je mam może założyć mi sprawe o naruszenie prywatności?
new user

Postprzez BalbinaQ » 27 sty 2013, o 20:05

jeżeli chcesz orzeczenie o winie,to musisz mieć dowody,ostatnio nawet jako dowód dopuszczane są sms-y,więc nagranie jak najbardziej może być.
BalbinaQ

Postprzez new user » 27 sty 2013, o 22:11

Czy z dowodem potrzebni są świadkowie i czy dzięki nagraniu wygrałbym sprawę. Czeka mnie sprawa rozwodowa lecz żona chce bez orzekania o winie. Twierdzi że mnie nie zdradziła i czuje się nie winna ale ja mam dowody jej perfidnej zdrady. Teraz wszystko chce obrócić na mnie że to moja wina.Od dłuższego czasu zauważyłem po jej zachowaniu że coś jest nie tak ale teraz jestem pewien że ma kogoś.
new user

Postprzez alvva » 21 lut 2013, o 20:00

Tak naprawdę ocena dowodów należy do sądu i nie da się niczego przewidzieć ze stuprocentową pewnością - ale wszelkie nagrania, dokumenty pisane czy esemesy zmieniają sytuację. Niemniej nawet z dowodami w ręce warto postarać się o odpowiednio wyważony i przemyślany sposób prezentacji materiałów na użytek sądu. Dlatego warto, by wspomagała nas bardzo solidna kancelaria z doświadczeniem wynikającym ze specjalizacji w prawie rodzinnym. Nie chodzi nawet o jakiś poziom zysków czy strat w postaci bezpośrednio materialnej. Po prostu mniej jest straconego czasu, nerwów i perypetii. Adwokaci z www.adwokatsokolowski.pl prezentowali naprawdę znakomite kompetencje. Pomagałam koleżance podczas jej rozwodu, który przebiegał w dość analogicznych okolicznościach.
alvva

Powrót do Prawo rodzinne