Jak zapobiec rozwodowi?

mikolaj284

Jak zapobiec rozwodowi?

Postautor: mikolaj284 » 2 sie 2011, o 19:36

Witam!

Przedstawię moją rodzinę i naszą sytuację, byście jak najlepiej mogli mi doradzić... Jestem synem (lat niecałe 13) taty (lat niecałe 53) i mamy (lat 53), mam brata (lat 24). Rodzice są małżeństwem 25. rok. Mieszkamy w domu jednorodzinnym w Kielcach, posiadamy działkę około 1,25 ha. Właścicielem działki i domu jest mój tata.

Skąd rozwód?
Mój tata w wakacje 2009 r. wyjechał ze mną nad Bałtyk poprzez akcję 'Wakacje pod gruszą' czy coś w tym rodzaju, nie mogliśmy jechać całą rodziną, bo były tylko 2 miejsca. Tam spotkał panią z córką... Owa pani jest w trakcie lub po rozwodzie. Mój tata lubił ją dosyć na wakacjach, ale nikt nie przypuszczał, że posuną się dalej. Otóż nie od razu, parę miesięcy później stali się parą kochanków. Tata ukrywał przez półtora roku, że zdradza mamę wykręcając się pracą - jest dyrektorem szkoły. Cała sprawa wydała się, gdy po ostatniej Wielkanocy ojciec pod wpływem alkoholu wygadał co nieco bratu. Brat natomiast przekazał to mamie. Oboje przejęli jeden z telefonów taty, na którym były niezbite dowody zdrady i wciąż telefon ów jest w jakiejś skrytce, którą zna tylko moja mama. Tata rzecz jasna zorientował się, że ktoś wziął jego komórkę (miał co prawda drugą...) i przeczuł, że zrobiła to jego żona. Po licznych poszukiwaniach na szczęście nie udało mu się odnaleźć dowodu swojej winy. Wniósł pozew o rozwód około 3 tygodnie temu. Rozwodu chce tylko on i prawdopodobnie jego kochanka. Z tym, że moja mama, ja i brat nie chcemy takiego rozwiązania i nie umiemy jakoś tego odkręcić.

Piszę tutaj żebyście dali mi jakąś radę, co zrobić, żeby do rozwodu rodziców nie doszło. Raczej odpada przekonywanie taty do odstąpienia od kochanki, bo nasze próby nic nie dały. Mama jest w stanie mu wybaczyć, ale ojciec nie chce wrócić... Nasz dom ma 3 kondygnacje plus strych - tata wyprowadził się z sypialni do pokoju, w którym nikt nie mieszkał.

Krótko mówiąc chcę uzyskać od Was pomoc...
Jak zapobiec rozwodowi rodziców patrząc na mój wiek?
Czy będę miał spotkanie z psychologiem sądowym?
Co mówić do psychologa sądowego w czasie przesłuchań żeby nie było rozwodu?
Czy będę obecny na sali sądowej podczas rozprawy?
Czy ktoś może wziąć mnie jako świadka?
Co najlepiej mówić przed sądem żeby nie było rozwodu?
Jakie w ogóle mam możliwości?
Są jakieś inne rozwiązania?

Z góry dziękuję za pomoc.

Kasiek

Re: Jak zapobiec rozwodowi?

Postautor: Kasiek » 3 sie 2011, o 12:57

Twoja mama może nie dać zgody na rozwód, ale wiadomo - nikogo nie można do niczego zmusić. Rozwód prawdopodobnie i tak się odbędzie, a sąd wyznaczy ojcu alimenty, jakie będzie musiał na Ciebie płacić. Odbędzie się rozprawa, po której pewnie sąd da im jeszcze czas na zastanowienie itp. Jednak patrząc z boku na całą sytuację, nie wiem czy nie lepiej byłoby przeprowadzić rozwód z orzeczeniem o winie męża (skoro są na zdradę twarde dowody). Gdyby on nie był zdecydowany, to jeszcze w grę wchodziłaby poradnia małżeńska, ale tak... Mama powinna rozwiązać tę sytuację jak najkorzystniej dla niej i dla Ciebie.

mikolaj284

Postautor: mikolaj284 » 3 sie 2011, o 17:55

Thx, Kasiek. Ja już na 2 innych forach o tym samym napisałem i były różne odpowiedzi, niektóre się wykluczały...

Kasiek

Postautor: Kasiek » 17 sie 2011, o 16:04

Spoko, tak bywa :) Najlepiej byłoby, gdyby Twoja mama zaczęła działać, wzięła adwokata i wywalczyła co Wam się należy. W końcu wina leży po stronie zdradzającego. Z doświadczenia wiem, że próby składania potłuczonego talerza nie dają dobrych rezultatów - zaufania się nie poskleja... Trzymam za Was kciuki! :)

kasiakowa06

Postautor: kasiakowa06 » 28 cze 2019, o 10:46

W przypadku rozwodu z orzeczeniem o winie na pewno przydadzą się niezbite dowody na niewierność małżonka. Polecam prywatny detektyw wroclaw.

kingston

Postautor: kingston » 5 lip 2019, o 07:40

Słabo... jak się sprawa zakończyła, bo widzę, że było to kilka lat temu.