Sprawa o zaprzeczenie ojcostwa i rozwod

kasiek15021

Sprawa o zaprzeczenie ojcostwa i rozwod

Postautor: kasiek15021 » 21 lip 2011, o 13:09

Jestem mężatka od 1 roku,mam dziecko które ma 21 miesięcy,ale nie z mężem,mimo to dziecko ma jego nazwisko.Dodam że mąż wiedział że dziecko może być nie jego.Chcę założyć sprawę w sadzie o zaprzeczenie ojcostwa.Posiadam również badania,które stwierdzają że nie jest ojcem dziecka (badania DNA),oczywiście mąż o tym wie.(dodaje że badania robiłam dla celów prywatnych także mąż o tym nie wiedział dopiero jak otrzymałam wyniki.Moje pytania:
1.) W jakiej kolejności mogę złożyć sprawę do sądu o zaprzeczenie ojcostwa bądź złożyć sprawę rozwodową.
2.)Jeżeli biologiczny ojciec dziecka będzie chciał zrzeknąć się praw do dziecka i nie będzie chciał utrzymywać z nim kontaktu,czy w tym momencie sąd uzna prawa do dziecka dla ojca domniemanego mojego dziecka i oddali moje złożenie sprawy o zaprzeczenie ojcostwa,czy też bądź ojciec biologiczny dziecka uzna go,czy wtedy moje dziecko będzie nosiło nazwisko ojca biologicznego czy mojego męża(domniemanego ojca) albo czy jest możliwość aby dziecko nosiło moje nazwisko panieńskie?
3.)Czy złożenie sprawy rozwodowej o sprawy o zaprzeczenie ojcostwa ma wpływ na alimenty czy w tym momencie mąż powinien dawać mi jakiekolwiek pieniądze do rozwiązania sprawy o zaprzeczenie ojcostwa i do sprawy rozwodu?

pinkiboy
Kontaktowanie:

Re: Sprawa o zaprzeczenie ojcostwa i rozwod

Postautor: pinkiboy » 21 lip 2011, o 22:00

Pozew o zaprzeczenie ojcostwa - jedna rozprawa i po sprawie, o ile dogadacie się z mężem. Nie trzeba badań DNA.
Grupa Doradcza RESH - detektywi, pomoc prawna, sprawy rozwodowe, windykacje, doradztwo
www.resh.home.pl

kasiek15021

Postautor: kasiek15021 » 22 lip 2011, o 22:21

to znaczy ze moge rownoczesnie skladac pozew o rozwod i zaprzeczenie ojcostwa?
prosze jeszczde odpowiedz na pytanie 2 i 3 bardzo prosze bo niewiem co mam robic dziekuje

pinkiboy
Kontaktowanie:

Postautor: pinkiboy » 23 lip 2011, o 17:05

Jeśli dogadasz się z bilogicznym ojcem i razem zgodnie zaprzeczycie, że to jego dziecko a jednocześnie człowiek, który chce przysposobić dzieciaka przyjmie je sąd nie będzie się wgłębiał i uzna, że dziecko jest tego drugiego.
Możesz złożyć dowolne powództwa równocześnie lub łącznie.
Grupa Doradcza RESH - detektywi, pomoc prawna, sprawy rozwodowe, windykacje, doradztwo
www.resh.home.pl

Kasiek

Postautor: Kasiek » 26 lip 2011, o 13:20

A nazwisko będzie nosiło takie, jak zadecydujesz (tylko dobrze to przemyśl, żeby później np. nie miało problemów w szkole). Sama znam osobę, która ma jako jedyna w rodzinie inne nazwisko - po ojcu właśnie (który de facto jest ojcem tylko na papierze i z matką nigdy nie byli małżeństwem).

Z alimentami to nie wiem do końca jak jest, ale one chyba też są przyznawane przez postanowienie sądu, więc nie wiem jak chcesz pogodzić te dwie sprawy. No chyba, że ojciec dziecka dobrowolnie płaci. Ale jeśli zaprzeczysz jego ojcostwu, to nie będzie miał już żadnych obowiązków wobec dziecka.

pieknyolek

Postautor: pieknyolek » 26 cze 2019, o 11:11

kingston

Postautor: kingston » 5 lip 2019, o 07:41

A co to ma wspólnego z tematem, co?

bankieros

Postautor: bankieros » 5 sie 2019, o 18:18

W przypadku tak skomplikowanych spraw raczej lepiej jest od razu udać się po poradę do adwokata (Np. http://adwokatmakos.pl/rozwody/). Niestety szukając informacji w internecie można zafundować sobie niezły mętlik w głowie, a i tak nie znajdzie się prawidłowej recepty na rozwiązanie swojego problemu. Każdy przypadek jest inny i powinien być przeanalizowany przez osobę, która w tym siedzi od lat, na co dzień ma do czynienia z takimi przypadkami i wie, co należy zrobić żeby jak najbardziej przechylić szalę na swoją korzyść. Taka porada rozwieje wiele wątpliwości i zaoszczędzi Wam sporo czasu i nerwów na samodzielne szukanie informacji w mało wiarygodnych źródłach.