Rozwód, ugoda mediacyjna

kolorowa85

Rozwód, ugoda mediacyjna

Postautor: kolorowa85 » 11 sie 2019, o 13:56

Witam serdecznie
Proszę was o pomoc. W październiku mam pierwszą rozprawę rozwodową. Obecny mąż poszedł mi na rękę. Chciałam iść do mecenasa załatwić wszystko sama, napisać pozew, złożyć. Ale on zaproponował inne rozwiązanie. Przedtem udaliśmy się z obecnym mężem do mediatora, podpisaliśmy ugodę mediacyjną w sprawie rozwodu, gdzie zawarliśmy całe porozumienie dotyczące opieki nad naszymi dziećmi, miejscem ich zamieszkania, podziałem majątku, wszystko, wszystko zostało ustalone. Mediator skierował naszą ugodę w lutym do sądu. a w marcu otrzymałam wezwanie na rozprawę, która odbędzie się w październiku. Stąd moje pytanie. Jak to wszystko dalej będzie wyglądać? Czy w tej sytuacji, gdzie ustaliliśmy wszystko, chcemy rozwodu bez orzekania o winie, są małe dzieci, jest napisana wysokość alimentów, miejsce zamieszkania przy mnie, mediator pomógł nam wypracować najlepsze rozwiązania, które przedstawiliśmy w ugodzie jest szansa na zakończenie małżeństwa na pierwszej rozprawie? Co w przypadku, kiedy mąż uważa, że jeśli poszedł mi na rękę i wszystko jest tam napisane to on nie musi przychodzić na rozprawę? Czy nasza obecność jest obowiązkowa? Czy moja w zupełności wystarczy? Proszę o pomoc. Pozdrawiam serdecznie