Złożenie wniosku o wyrażenie zgody na wyjazd dziecka za granicę i zgoda na paszport

Andzia231

Złożenie wniosku o wyrażenie zgody na wyjazd dziecka za granicę i zgoda na paszport

Postautor: Andzia231 » 23 mar 2019, o 10:46

Witam,
Sprawa ma się następująco.
Rozwód orzeczony bez winy w marcu 2017,miejsce pobytu dziecka ustanowione przy matce, wspólna władza rodzicielska.
Z partnerem postanowiliśmy zamieszkać w Szwajcarii.
On tam już jest 4 lata, ma pozwolenie, będziemy brać ślub w Polsce za kilka miesięcy.
Kwestia dziecka, wygląda tak, że ma świetny kontakt z obecnym partnerem, był już kilkukrotnie na wakacjach, feriach u niego, poinformowałam ojca dziecka o planach, kategorycznie powiedział nie. Podział opieki wygląda tak że widuje go w weekend co 2-3 tygodnie, pomiędzy nie ma jakichś prób kontaktów, jego strony, nie udziela się w kwestiach edukacji, często syn wraca chory z weekendów u taty i nie poczuwa się do tego, że muszę z nim do lekarza, leki opieka na czas choroby itp.
Zawala na prostych rzeczach w urodziny nie ma czasu przyjechać na torta, bo ma coś z kimś do załatwienia...
Jazdy na rowerze uczy dziadek, bo tata nie ma czasu...
Chce złożyć wniosek do sądu o zgodę na wyjazd i wyrobienie paszportu, czy mogę to zrobić w jednym wniosku czy muszę złożyć dwa oddzielne?

mstawskam

Re: Złożenie wniosku o wyrażenie zgody na wyjazd dziecka za granicę i zgoda na paszport

Postautor: mstawskam » 30 lip 2019, o 19:56

Kontaktowałaś się z prawnikiem w tej sprawie? Może to byłoby dobre rozwiązanie, on najlepiej będzie wiedział, co Ci poradzić. Ja nie orientuję się dokładnie w tych sprawach. Spróbuj, często można również uzyskać bezpłatne porady prawne. Ja ze swojej strony mogę Ci polecić Kancelarię Hilarowicz, z którą współpracuję już od jakiegoś czasu czytaj. Jestem zdania, że na walce o swoje prawa nie ma co oszczędzać, szczególnie, jeśli chodzi o dziecko. Trzymam kciuki za pozytywne rozwiązanie sprawy.