Problem z dziadkami.

farcikovsky

Problem z dziadkami.

Postautor: farcikovsky » 24 sty 2019, o 18:05

Witam. Mam 2 miesięcznego synka. Mieszkam z moja narzeczona w jej rodzinnym mieście, jej matka mieszka w bloku obok. Po wspólnych rozmowach, doszliśmy do wniosku, ze wrócimy do mojego rodzinnego miasta, gdyż mam tam większe pole manewru w sprawach zarobkowych. I tu zaczyna się cala historia. Matka mojego syna choruje od 5 lat na nerwicę, jednak aktualnie się nie leczy, bo jest dobrze natomiast mamy problem z jej rodzicami. Jej matka nie akceptuje tego, że chcemy się wyprowadzić i wmawia jej, że ją szantażuje i chce ją tylko zabrać tam, żeby odciąć ją od rodziców, co jest głupotą. Zaznaczam ze jej matka powinna chodzic do psychologa czy psychiatry , nie raz to slyszala od innego tego typu lekarzy , gdy byla z moja narzeczona na wizycie. Raz nawet doszlo do sytuacji ( calkiem niedawno , ok roku temu ) , ze jej matka pobila swoja inna , pelnoletnia córke kijem od szczotki tak bardzo , ze ta miala siniaki. Do tego boją się o to, że moja siostra zabierze nam syna, a moja narzeczoną wsadzą do szpitala psychiatrycznego. Chciałbym się dowiedzieć czy jej rodzice mogą ją ubezwłasnowolnić i pozbawić mnie praw rodzicielskich, chociaż nie mają do tego jakikolwiek podstaw i czy moja siostra również może tak zrobić? Nie wiem co mam w tej sytuacji zrobić i gdzie się udać, żeby wszystko było w porządku.