Zasiłek rodzinny

Lila7l7

Zasiłek rodzinny

Postautor: Lila7l7 » 30 lis 2018, o 21:29

Witam. 28 sierpnia b.r. złożyłam wnioski o zasiłek rodzinny wraz z dodatkami i 500+ oraz wniosek o alimenty do sądu. 21 listopada odbyła się sprawa sądowa zakończona ugoda, niestety sędzia w ugodzie wyznaczyła alimenty od grudnia z tego względu ze poprzednie miesiące były partner płacił bez problemu. Nie miałam pojęcia ze panie w gopsie nie będą mogły wypłacić pieniędzy z poprzednich miesięcy gdy w treści wyroku alimenty są od grudnia a nie sierpnia. Napisałam odwołanie od ugody, i oświadczenie do gopsu o złożeniu odwołania. Niestety panie twierdzą ze mogą czekac jeszcze najwyżej tydzień i będę musiała cofnąć wniosek z sierpnia i napisać nowy i wtedy zasiłki przyznane będę miała od grudnia. Jestem samotna matka, od sierpnia otrzymywałam wyłącznie 400 zł alimentów i zasiłek pielęgnacyjny, jestem bardzo zapożyczona a Pieniądze miały być przeznaczone na spłatę długów i święta. Proszę o odpowiedz czy gops słusznie chce żebym złożyła nowy wniosek a poprzednie wycofała?Czy powinni czekac na rozstrzygnięcie mojego odwołania z sądu? Czy jest jakakolwiek możliwość aby sąd zadecydował o zmianie treści tej ugody?? Wiadomo także ze w Polsce na sprawę sądowa można czekac nawet kilka miesięcy. Na pewno w tydzień nie dostanę odpowiedzi na swoje odwołanie. Bardzo proszę o pomoc