Spadek. Wydziedziczenie. Zachówek.

CzarnyJohnson

Spadek. Wydziedziczenie. Zachówek.

Postautor: CzarnyJohnson » 3 paź 2018, o 17:27

Witam. Jestem nowy na forum, a więc jeżeli założyłem temat w złym dziale to przepraszam.
Sprawa wygląda następująco:
Moi rodzice od wielu lat są pokłóceni z babcią od strony taty. Pisze babcią, dlatego że dziadek od 11 lat nie żyje. Mieszkaliśmy w domu babci, byliśmy tam zameldowani przez kilka ładnych lat, ale rodzice nie mieli zamiaru dalej wysłuchiwać obelg babci w ich strone i postanowili się wyprowadzić. Znaleźlismy nowe mieszkanie, babcia za pomocą sąsiadów, którzy zeznawali przeciwko nam wymeldowała Nas i w sumie wszystko ok. Po śmierci dziadka doszły nas słuchy, że babcia wydziedziczyła tatę, ale to nie jest nic pewnego. Napisałem to teraz bo później wszystkie fakty złożą się w całość. Następne babcia przepisała wszystko na wujka (brata taty). Wujek, który dowiedział się o chorobie przepisał wszystko na swoją żonę. Z tego co wiem babcia z testamencie zawarła klauzule, że do śmierci musi mieszkać w domu i pomimo faktu, że jest co jej synowe, ona nie może jej wyrzucić z domu choćby się waliło. Teraz przechodzę do meritum sprawy, a mianowicie czy mój tata po śmierci babci (swojej mamy) może liczyć na zachówek, spadek czy coś w tym stylu? Jeżeli nie tata to czy wnukowie mogą na to liczyć. Przyjmijmy wersje, że mój tata został wydziedziczony to logiczne, że nic mu się nie nalezy, ale czy wtedy ja (wnuk) mogę starać się od cioci o spłacenie mnie jako zachówek od babci? Cała sytuacja jest o tyle dziwna, że w skrócie:
Babcia przepisała wujkowi, on umarł przepisał swojej żone i teraz jest to jej. Patrząc na fakt, że wszystko jest ciotki to czy ona po śmierci babci jest zoobowiązana do spłaty potencjalnych spadkobierców?

investfor

Re: Spadek. Wydziedziczenie. Zachówek.

Postautor: investfor » 18 paź 2018, o 09:26

Bezpiecznie będzie jeśli udacie się do prawnika i on wam to wszystko wyjaśni bo to sprawa dość skomplikowana.

AdamNowak
Kontaktowanie:

Postautor: AdamNowak » 13 lis 2018, o 11:45

Mogę polecić http://www.centrumprawa.eu/kontakt możesz o wszystko dopytać przez ich czat jeżeli boisz się iść w ciemno do prawnika.

zigizusz

Postautor: zigizusz » 13 lis 2018, o 17:17

W takich dosyć skomplikowanych sprawach raczej nie warto oszczędzać na poradach adwokata... Tutaj na forum nie da się wyczerpać tematu, więc proponuję, abyś znalazł dobrego prawnika w swojej okolicy.