Strona 1 z 1

Ograniczenie kontaktów z dzieckiem

: 12 lip 2018, o 11:16
autor: agnieszkaxxx
Witam, mam wielki problem. Mieszkam z córką (2 latka) w swoim mieszkaniu) . Jej ojciec jest alkoholikiem (choroba ujawniła po urodzeniu się dziecka,wczesniej tez miał tkzw cugi alkoholowe ale zarówno on jak i rodzina zataili to przede mną) . Po urodzeniu sie córki zamieszkał z nami w moim mieszkaniu, mieszkał tu 1,5 roku.w tym czasie miał 5 cugów alkoholowych podczas których tylko leży i pije, wychodzi jedynie do sklepu monopolowego. Podczas cugu nie je, nie myje sie, nie rozpoznaje ludzi. z cugów wydobywa go jego wlasny ojciec za pomocą leków psychotropowych niewiadomego pochodzenia. Ma za sobą jedno nieudane leczenie odwykowe zamknięte, teraz jest w trakcie kolejnego leczenia, ale otwartego. Był również na detoxie w szpitalu. NIGDY nie dałam mu dziecka pod opieke na wiecej niz 15 minut. Nigdy jej nie przygotowywal jedzenia, nie przewijal itp. z uwagi na bezpieczeństwo dziecka. Doprowadził do wielu sytuacji zagrazajacych zyciu dziecka (nie ma na to bezposrednich dowodów- sytacje były w mieszkaniu badz samochodzie). Raz prawie nie zabil dziecka na schodach. leczył sie psychiatrycznie. Jezdzil po pijanemu lecz to jest utajone gdyż ma znajomych policjantów. Od pol roku oczywiscie nie mieszkam z nim.Przychodzi do córki raz w tyg na dwie godziny w mojej obecnosci. Alimenty płaci. Jednakze ostatnio zaczał mnie straszyc tym, iż bedzie zabierał sam na sam dziecko bo na do tego prawo. Chcialabym sądownie ograniczyc mu kontakt do jak najrzadszego się da i TYLKO W MOJEJ OBECNOSCI. Przeszłam piekło z tym człowiekiem,boje sie o córke czy jest szansa na cos takiego? obawiam sie iż jak sad dowie się że łajdak się leczy to zezwoli mu na wszystko. To człowiek mocno nieodpowiedzialny..ROSZE O PORADE :? Zanim bedzie sprawa w sadzie, to pewnie leczenie otwarte się zakończy. Czy jeśli np w tym czasie nie bedzie pił to dostanie dziecko poza mój dom ?? zaznacze jeszcze -dziecko od urodzenia spi ze mną. Zawsze przy niej jestem ja i moi rodzice bardzo mi pomagaja.

Re: Ograniczenie kontaktów z dzieckiem

: 19 lip 2018, o 06:35
autor: wicia
To, że się leczy o niczym nie świadczy jeżeli udowodnisz, że stanowi dla dziecka zagrożenie możesz nawet wywalczyć całkowity zakaz, ale to bardzo ciężko i bez dobrego prawnika ani rusz. Tu masz artykuł na ten temat https://szczecinadwokat.pl/mediator-szczecin-ochrona-dzieci

Re: Ograniczenie kontaktów z dzieckiem

: 31 lip 2018, o 07:17
autor: marek859
Różne są sytuacje związane z takimi zdarzeniami. Czasami nawet matka jest szantażowana, jeśli ojciec chce dotrzeć do dziecka, z którym nie może mieć kontaktu. W takich wypadkach trzeba się bronić i można nawet wybrać opcję taką, jak ochrona vip Warszawa Moim zdaniem ochrona vip Warszawa, jeśli jest konieczna może pomóc. Współczuję osobom, które muszą do takich sytuacji dopuszczać, ale jeśli mamy czuć się lepiej, to warto wybrać możliwość ochrony vip Warszawa.

Re: Ograniczenie kontaktów z dzieckiem

: 5 sie 2018, o 20:52
autor: uchis
Jeżeli udowodnisz to że jest alkoholikiem to opieka nad dzieckiem jest twoja

Re: Ograniczenie kontaktów z dzieckiem

: 14 sie 2018, o 13:04
autor: kamilka899
Jeśli masz dowody, to nie masz co się zastanawiać. Weź dobrego prawnika i będzie po sprawie. Ja mogę zostawić Ci namiar na http://rzeski-kancelaria.pl/ Zajmuje się takimi tematami, więc spokojnie pomoże.

Re: Ograniczenie kontaktów z dzieckiem

: 21 sie 2018, o 14:32
autor: Temi_edyta
Moja Droga, nie martw się. Leczenie nie wpływie na decyzje już podjęte. Osoba, która wyrządziła zarówno sobie, jak i Wam taką krzywdę, nie ma prawa do dziecka. Wykazujesz je Ty ciągłą opieką i zapewnieniem bezpieczeństwa córce.

Re: Ograniczenie kontaktów z dzieckiem

: 21 sie 2018, o 16:06
autor: nerito
Jeśli przygotujesz odpowiedni materiał dowodowy, nie powinno być problemem z ograniczeniem praw rodzicielskich ojca twojego dziecka. Sytuacja w sądownictwie zresztą ci sprzyja, gdyż nadal wielu sędziów kieruje się podejściem, że dziecko potrzebuje matki w szczególności, a z ojcem bywa już różnie.
Nie powinnaś jednak z tego powodu lekceważyć samego procesu i powinnaś się do niego jak najlepiej przygotować.

Re: Ograniczenie kontaktów z dzieckiem

: 16 paź 2018, o 10:18
autor: regres
Będzie to zdecydowanie sprawa dla sądu rodzinnego:
https://portalprawo.pl/czym-zajmuje-sie ... rodzinne/#

Nieestety ale takie sprawy
ciągną się długo
trzeba będzie tutaj pomocy adwokata
oraz trzeba zebrac dobre dowody tak aby udowodnić w sądzie to,ze druga strona nie powinna mieć kontaktów z dzieckiem a to może być niełatwe.
W Rzeczypospolitej Polskiej podstawą prawa rodzinnego i opiekuńczego jest Kodeks rodzinny i opiekuńczy, czyli ustawa z 1964 roku. Oczywiście od chwili jej uchwalenia była ona wielokrotnie nowelizowana, dzięki czemu można było dostosować przepisy do zmieniających się realiów życia polskich rodzin, małżeństw i małoletnich dzieci. Podstawą rozpatrywania spraw rodzinnych jest dokładnie ten kodeks.