alimenty/ustalenie kontaktów - nietypowy wniosek

arina1

alimenty/ustalenie kontaktów - nietypowy wniosek

Postautor: arina1 » 28 mar 2018, o 05:24

Witam.
Ojciec mojego syna zaprzestał z nim kontaktów.
Dawno temu ustaliliśmy między sobą, że nie będę naciskać w kwestii wysokości alimentów jeżeli będzie się z nim regularnie widywał (potraktuję to jako takie alimenty w naturze). Czy mogę jakoś teraz usankcjonować te ustalenia?
Chciałam wnieść wniosek nie wiem teraz - czy o ustalenie kontaktów czy podwyższenie alimentów?
Chciałabym żeby Sąd ustalił czas kiedy ojciec ma się widywać z synem, a jeżeli tego nie zrobi wysokość "kary" płatnej jako dodatkowe alimenty. Ponoć weszło takie prawo w 2013?
Co do faktów: syn ma 14 lat, kontakty nigdy nie były sądownie ustalane, alimenty za pośrednictwem mediatora, ale to dopiero w zeszłym roku, wcześniej płacone dobrowolnie.
Czy taka sprawa sądowa musiałaby angażować osobiście syna? Chcę mu oszczędzić przykrych doświadczeń.

ciopas

Re: alimenty/ustalenie kontaktów - nietypowy wniosek

Postautor: ciopas » 28 mar 2018, o 10:43

Jak dla mnie sprawa do ponownej konsultacji z prawnikiem. Mi w Krakowie bardzo pomogła p. Justyna Węgrzynowicz-Cichońska (kancelaria niedaleko Lubicz), ale można próbować też gdzie indziej, z tym że ja bym nie marnował kasy na niesprawdzonych prawników...