Czy mogę nie uznać ojcostwa?

Mosquito

Czy mogę nie uznać ojcostwa?

Postautor: Mosquito » 1 mar 2018, o 17:53

Witam,
prawdopodobnie będę miał nieślubne dziecko, którego nie chcę uznać, ponieważ stało się ono narzędziem w rękach matki, która wszelkimi możliwymi metodami chce mnie ze sobą związać, jednak wiedziała od samego początku, że to nie będzie nigdy możliwe!
Jakie są prawne możliwości by nie nosiło mojego nazwiska, ani nie miało nic wspólnego z moją rodziną? Nie chcę się wyprzeć w żaden sposób odpowiedzialności finansowej, ale jedynie odizolować od matki dziecka!

Patryku4

Re: Czy mogę nie uznać ojcostwa?

Postautor: Patryku4 » 7 mar 2018, o 12:52

Moim zdaniem warto wejść sobie na http://powiekszamypiersi.pl/ i poczytać informacje na temat powiększania biustu. Myśle, że taka wiedza może się przydać każdemu kto myśli o zabiegu powiększania biustu.

Edison222

Postautor: Edison222 » 14 mar 2018, o 15:19

Możesz nie uznać ojcostwa , wtedy dziecko nie będzie nosiło Twojego nazwiska oraz nie będziesz miał obowiązku widywania się z nim. Jednak jeśli matka dziecka wystąpi do sądu o uznanie Twojego ojcostwa i poprze to badaniami genetycznymi ( sąd może Ci kazać zrobić) , sąd może pozbawić Cie praw rodzicielskich jednak i tak będziesz miał obowiązek płacenia alimentów.

Mosquito

Postautor: Mosquito » 1 kwie 2018, o 21:50

...nie zamierzam unikać płacenia alimentów, ale chciałbym by na tym skończyła się moja rola. Z matką dziecka nic mnie już nie łączy i łączyć nie będzie, a "metoda na dziecko" nie sprawiła bym za nią oszalał lecz wręcz przeciwnie. Chcę by dziecko nosiło nazwisko matki i nie miało wraz z nią żadnych roszczeń majątkowych, a taki jest jej zamiar!