ustalenie kontaktów z ojcem i dziadkami

ewaga

ustalenie kontaktów z ojcem i dziadkami

Postautor: ewaga » 9 gru 2017, o 14:16

witam ojciec dziecka jak i jego matka babcia mojej córki zożyli mi dwa oddzielne pozwy o ustalenie kontaktów. Ojciec miał już takie kontakty ustalone na pierwszy i trzeci weekend w miesiącu ale pod warunkiem że babcia będzie sprawowała opiekę nad wnuczką bo on nie jest w wstanie teogo robić sam.

do tej pory brałli córkę jak im pasowało wiecznie przekładali terminy a w pozwie napisali ze nie mogą sie ze mną dogadać stwarzam im problemy, co jest nie prawdą bo zawsze na wszystko sie zgadzalam

Zależy mi bardzo żeby kontakty nie byly roszerzone córka ewidentnie jest przez nich szczuta na mnie , wraca do domu i sie boi rozmawiać , opowiada mi ze w domu u taty mnie nie lubią , w rodzinie ich była kiedyś niebieska karta , a ojciec córki był w stosunku do mnie agresywny i nigdy nie chciał zajmować sie córką . MA problemy z prawem i prawdopodobnie korzysta z opieki psychologa. Poza tym miesiąc temu urodziło mu sie drugie dziecko z nieformalnego związku czy ma to też wpy w na decyzję sądu

jak sie bronić przed roszerzeniem kontaktów i czy babci nalezą sie takie kontakty że zabierala by córke na dwa tygodnie wakacji skoro dziecko nie ma jeszcze 5 lat?

filip988

Re: ustalenie kontaktów z ojcem i dziadkami

Postautor: filip988 » 12 gru 2017, o 11:37

ale to jest chore

ciopas

Postautor: ciopas » 28 mar 2018, o 10:44

Wydaje mi się, że bez sądu będzie ciężko cokolwiek ustalić. Niestety no w takich czasach i rzeczywistości żyjemy. Tylko idź od razu do kompetentnej osoby znającej się na prawie rodzinnym. Kancelarii jest teraz sporo i naprawdę ciężko się w tym bałaganie odnaleźć... Niestety. Od siebie, jeśli o Kraków chodzi, mam dobre doświadczenia z P. mec. Justyną Węgrzynowicz-Cichońską.

Darek560

Postautor: Darek560 » 3 kwie 2018, o 13:46

Czy tu powie mi ktoś co kupić na parapetówkę? Nigdy nie chodziłem na takie imprezy i nie wiem co powinienem dać właścicielowi. Może ktoś z Was orientuje się w takich tematach i może mi coś doradzić?

AlicjaMMM

Postautor: AlicjaMMM » 4 kwie 2018, o 16:15

Myśle,że żadne negocjacje nie wchodzą w grę ,ponieważ oni już postanowili wejść na drogę sądową. Moja rada jest następująca: skontaktuj się z prawnikiem,który specjalizuje się w prawie rodzinnym. Może ja nie miałam tego problemu ale na innych forach, o podobnej tematyce dużo osób poleca ich https://kancelariahilarowicz.pl/uslugi/prawo-rodzinne . Mają dobre opinie. Skontaktuj się z nimi i zobacz co tobie zaproponują,w końcu to fachowcy

plecko

Postautor: plecko » 6 kwie 2018, o 14:02

na twoim miejscu nie polegałbym w takiej sprawie na opiniach forumowiczów