Wniosek o alimenty od ojca na pełnoletnie dziecko

Sabina_P

Wniosek o alimenty od ojca na pełnoletnie dziecko

Postautor: Sabina_P » 18 paź 2017, o 17:03

Witam
Cztery dni przed datą przelewu alimentów zostałam poinformowana przez swojego ojca, że z racji tego iż jestem pełnoletnia (mam 19lat) i uczę się zaocznie on przestaję płacić mi alimenty. Powód jaki podał mojej matce to fakt, że chce wziąć kredyt i rate tego kredytu spłacać z moich alimentów.
Ojciec w moim życiu nie miał wkładu wychowawczego, a same alimenty również nie płacił od urodzenia. W okolicach 2006-2009 roku zaczął regularnie płacić alimenty w wysokości 350zł. Dodam, że obiecał wtedy mojej mamie, że alimenty wzrosną do kwoty 450zł co niestety nigdy nie miało miejsca.
Uczę się w systemie zaocznym i nie pracuję ponieważ nie mam nikogo kto zająłby się w tym czasie moją córką. Mój partner pracuję w systemie trzech zmian więc znalezienie pracy, która odpowiadałaby do jego grafiku nie należy do najłatwiejszych. Próbowałam posłać córkę do przedszkola (skończyła 3 latka w październiku) niestety nie dostała się, a na prywatną opiekę nie stać mnie.
Moje pytanie brzmi:

- Jakie dokumenty są mi potrzebne do złożenia wniosku o alimenty?
- Ile czeka się na termin rozprawy
- I o jaką kwotę powinnam wnioskować? (ojciec pracuję i ma rentę)

bartosz.lm

Re: Wniosek o alimenty od ojca na pełnoletnie dziecko

Postautor: bartosz.lm » 31 paź 2017, o 15:06

Ja osobiście płacę alimenty mojej córce, nie mam z tym problemu. Miałem za to inny problem – moja żona non stop chciała zwiększać kwotę wpłat, żądała absurdalnych kwot… Pomogła mi wtedy mec. Agata Koshel z Poznania. Odezwij się do adwokata, który ma doświadczenie w sprawach z prawa rodzinnego. Być może wydasz na to trochę pieniędzy, ale w ostatecznym rozrachunku Ci się to na pewno opłaci.

Maruder

Postautor: Maruder » 15 gru 2017, o 16:20

Sprawy rozwodowe jak i te dotyczące alimentów mogą wyglądać naprawdę bardzo różnie (czasami wręcz absurdalnie), przez co na wiele pytań nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Tyczy się to przede wszystkim terminu pierwszej rozprawy, jak i czasu trwania całego procesu. Według mnie jakiekolwiek działania należy rozpocząć od udania się na konsultację do jakiejś lepszej kancelarii, albo od bezpośredniego skontaktowania się z adwokatem. Znam osoby, którym w dość dużym stopniu pomogła pani adwokat Marta Olejnik-Hejne z Wrocławia, więc może z nią powinnaś się skontaktować i dokładnie dopytać. Więcej informacji znajdziesz na http://umocowana.pl/. Może się okazać, że łatwo nie będzie, ale jeśli dostarczysz do kancelarii najważniejsze informacje oraz dokumenty, to przynajmniej będziesz miała jasny obraz całej sytuacji. ;)

AdwoRadek

Postautor: AdwoRadek » 20 gru 2017, o 14:40

Straszna sytuacja, nie rozumiem ludzi który postępują jak Twój ojciec.

ciopas

Postautor: ciopas » 6 kwie 2018, o 20:17

Ok, rzeczywiście sytuacja straszna, ale to forum prawne, żeby udzielać pomocy i informacji, a nie ręce załamywać, ludzie!!! Moim zdaniem to co powinnaś zrobić w tej sytuacji to znaleźć dobrą pomoc prawną (np. kancelaria JWC w Krakowie to Pani mecenas, która zna się na rzeczy jeśli chodzi o prawo rodzinne). Potem wszystko pójdzie z górki.

Olivia

Postautor: Olivia » 29 kwie 2018, o 20:22

Z tego co wiem, powinnaś przedstawić dokumenty, że wciąż się uczysz. Jeśli chodzi o kwotę, lepiej wnioskować większą, sąd i tak często przyznaje niższą. Pamiętaj tylko aby dobrze to uzasadnić (np. właśnie szkołą)

ciopas

Postautor: ciopas » 10 cze 2018, o 10:26