Podział po 9 latrach rozwodu

lordizi

Postautor: lordizi » 21 lis 2016, o 19:59

Witam chodzi o rodziców.
W 1981 roku mama założyła książeczkę mieszkaniową.
W 1983 r. matka wyszła za mąż. W trakcie małżeństwa doszło do rozwodu z uwagi na znęcanie się psychiczne i fizyczne nad rodziną przez ojca (2006 r.) - wyrok skazujący. Po niecałych 10 latach ojciec złożył wniosek o podział majątku ponieważ dowiedział się, że 2009 roku matka zakupiła od miasta mieszkanie wypłacając z książeczki mieszkaniowej pieniądze w kwocie 27 tyś zł( wkład własny 500 zł - premia gwarancyjna reszta 26,500 zł), z uwagi na bonifikatę 80% kupiła za około 25 tył. Wartość mieszkania 140 tyś. Teraz ojciec żąda 75 tyś. w sądzie uważając za należy mu się udział w mieszkaniu. Wcześniej był głównym najemną a my razem z matką byliśmy zameldowani, Po rozwodzie matka stała się głównym najemną, a ojciec się wyprowadził.
Czy ma ona jakieś prawa do mieszkania w związku z zakupem z pieniędzy z książeczki mieszkaniowej czy należy mu się tylko połowa z książeczki. Nie wspomnę już, że w trakcie rozwodu który trwał około 8 lat ten na ogół zamiast dać na jednie i na rachunki wszystko dawał w %. przez co brakowało na rzeczy pierwszej potrzeby. W związku z tym nawet nie wpłacał na tą książeczkę . Prosze o jaknajszybszą odpiedz

Karinka
Kontaktowanie:

Re: Podział po 9 latrach rozwodu

Postautor: Karinka » 13 gru 2016, o 15:34

Witam, z tego co mi wiadomo, rozwód a podział majątku to dwie osobne rzeczy. Wiem bo niedawno sama musiałam to przechodzić. Mi pomógł pan Siwek, jest profesjonalistą, a przy tym bardzo empatycznym człowiekiem.

KarolinaNowak

Postautor: KarolinaNowak » 18 gru 2016, o 14:20

Podział majątku tak ściśle mówiąc zawsze towarzyszy rozwodowi. Dlatego też warto znaleźć takiego prawnika jak chociażby adwokat podział majątku wrocław , w tym przypadku bowiem możemy liczyć na profesjonalne podejście do każdego klienta. Przy czym mamy spore szansę na korzystne rozstrzygnięcia na sali sądowej.

zuzanna.gas

Postautor: zuzanna.gas » 18 gru 2016, o 20:34

Jedynie przy rozdzielnosci majatkowej nie trzeba sie chyba martwic podzialem majatku. Albo zakup Elve fotowoltaika nie jest w żaden sposób zmartwieniem.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2017, o 11:42 przez zuzanna.gas, łącznie zmieniany 2 razy.

martina29

Postautor: martina29 » 5 sty 2017, o 19:39

Czy ten prawnik od rozwodów z Poznania jest naprawdę taki dobry?

Sequecentes144

Postautor: Sequecentes144 » 21 cze 2017, o 20:36

Dobrze jest skonsultować taką sprawę z prawnikiem i omówić szczegóły sprawy. O ile mieszkanie jest tylko na jedną osobę nie powinno być większych problemów.

kawiko

Postautor: kawiko » 28 lip 2017, o 12:15

Bardzo ciekawa sprawa, chyba musisz w naprawdę sprawdzonego adwokata zainwestować, który się zajmuje stricte rozwodami. Wiadomo podział majątku tutaj nie musi być jednoznaczny.

kozik262

Postautor: kozik262 » 28 wrz 2017, o 15:31

Przy rozwodzie zawsze następuje podział majątku. Ale zawsze wygląda to inaczej, najlepiej znaleźć dobrego prawnika, który pomoże w tej sprawie.

Maruder

Postautor: Maruder » 20 paź 2017, o 13:09

Rzeczywiście dobrze jest nawiązać współpracę z prawnikiem, który specjalizuje się właśnie w sprawach rodzinnych. Sprawy, które tak naprawdę toczyły się na przestrzeni wielu lat nie są łatwe do rozwiązania i bez fachowej pomocy praktycznie nie da się nic zrobić, bo na niektóre pytania samemu trudno znaleźć odpowiedź. Może i Wam przyda się pomoc mecenasa Michała Mindykowskiego z Gdańska, tak jak przydała się ona mnie. Ja miałem stosunkowo podobny problem i tylko dzięki pewności prawnika udało mi się jakoś wyratować sytuację. Ma on kancelarię dokładnie na Uphagena we Wrzeszczu. Radzę od razu udać się do niego w przypadku podobnych sytuacji.