Osoba nieletnia a religia

Wencell

Osoba nieletnia a religia

Postautor: Wencell » 9 kwie 2016, o 20:46

Mam 14 lat.Moi rodzice należą do KK (kościół katolicki).Ja chcę zostać protestantem.Najchętniej wypisałbym się KK, wziął chrzest w zborze protestanckim i chodził co tydzień na nabożeństwa.Jednak ograniczyłem się tylko do tego ,ze chce chodzić na nabożeństwa w zborze.Moi rodzice mi nie pozwolili chodzić do zboru ,ale po wielu namowach pozwolili mi nie chodzić do KK.Czy mają prawo zabronić mi chodzić do zboru? opuścić KK i wziąć chrzest w zborze?

Kazia

Re: Osoba nieletnia a religia

Postautor: Kazia » 12 sie 2019, o 11:28

Nie znam religii protestanckiej, nie wiem na czym się opiera. Nie wiem na przykład jakie jest ich podejście do Matki Boskiej. Ja nieco inaczej podchodzę do religii, na pewno nie tak jak powinnam. Może nieco błądzę, może waham się, nie rezygnuję jednak ze swojej wiary, choc instytucję kościelną ostatnio zbyt często nie odwiedzam. Tym niemniej są dla mnie rzeczy mniej lub bardziej ważne, w religii również. I jest tu na pewno miejsce dla Matki Boskiej z Medjugorje https://sumuswydawnictwo.pl/pl/c/Nasza-Pani-z-Tihaljiny/57 Wiem, że jej wizerunek stworzył człowiek, ale wiem też, że nic tak na mnie nie wpływa, jak jej łagodna i pełna dobroci twarz.