Uznanie dziecka i zmiana nazwiska na nazwisko ojca.

peter2906

Uznanie dziecka i zmiana nazwiska na nazwisko ojca.

Postautor: peter2906 » 19 lis 2015, o 14:18

Witam. Moja była już partnerka urodziła córkę dokładnie 2 m-ce temu.Nie jesteśmy razem , gdyż od samego początku nasz związek opierał się na samych kłamstwach z jej strony a póżniej jeszcze doszła agresja ale to już inna bajka ale nie wyobrażam sobie już wspólnego życia.Po porodzie ustaliliśmy że pójdziemy zapisać dziecko do urzędu razem ale bez poinformowania mnie o tym zrobiła to sama.Chciałbym teraz zapisać dziecko jako jego ojciec ale chciałbym żeby nosiło ono moje nazwisko.Niestety była partnerka robi mi z tego powodu problemy.Jak to wygląda od strony prawnej , czy może się nie zgodzić na noszenie przez dziecko mojego nazwiska , jeżeli jestem ojcem ? Nie wiem czy iść do sądu i czekać na ustalenie ojcostwa przez sąd i wtedy zapisywać dziecko ... dodam że z matką dziecka nie można się porozumieć w żaden sposób ponieważ jest to strasznie konfliktowa i mściwa osoba , która z naszej córki robi teraz kartę przetargową .Proszę o pomoc .

GrazkaaW
Kontaktowanie:

Re: Uznanie dziecka i zmiana nazwiska na nazwisko ojca.

Postautor: GrazkaaW » 14 sty 2016, o 22:21

Możesz złożyć wniosek do sądu o uznanie dziecka jako swoje. Takie sprawy w wydziale rodzinnym są bezpłatne, więc nie poniesiesz kosztów sprawy i poniesiesz ewentualne koszty ustalenia ojcostwa.

kolos

Re: Uznanie dziecka i zmiana nazwiska na nazwisko ojca.

Postautor: kolos » 29 cze 2018, o 17:39

Ja nie uznaję tworzenienazw.pl/sybmole-ochronne-znakow-towarowych/