Czy wyjazd byłej żony z dzieckiem za granicę jest wg prawa

Marcin22210

Czy wyjazd byłej żony z dzieckiem za granicę jest wg prawa

Postautor: Marcin22210 » 10 sty 2017, o 15:29

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum więc mam nadzieję że piszę w odpowiednim miejscu. Sprawa polega na tym że 5 lat temu rozwiodłem się z żoną za porozumieniem stron. Sąd przyznał jej prawna opiekę nad małoletnim dzieckiem ograniczając mi do współdecydowania o najważniejszych sprawach życia dziecka takich jak wybór szkoły, sposób leczenia. Jednocześnie przyznał mi pełne widzenia po wcześniejszym telefonie i ustaleniu. Na początku nie było problemu lecz po pewnym czasie wyprowadziła się do swojego nowego faceta do miasta o 60 km ode mnie, zmieniła szkole powiadamiając mnie jedynie po fakcie. Jakoś to zniosłem, jeździłem po córkę co drugi weekend, czasem przyjaciela ona. Po jakimś czasie rozeszła się z tym facetem i znów przeprowadziła się z dzieckiem do mojego miasta oraz kolejny raz zmieniła szkole. Jednak po jakimś pół roku znów to samo. Wyprowadzka zmiana szkoły itp. Najgorsze jednak że stwierdzili że chcą sobie polepszyć i wszyscy przeprowadzili się teraz do niemiec i to prawie 800 km ode mnie. Córka mieszka tam 4 miesiące, przez ten czas widziałem ją 2 razy. Za każdym razem była żoną żądała żebym zapłacił 200zł za jedną stronę przejazdu córki. Dodam że płacę regularnie alimenty. Co mogę w takiej sytuacji zrobić bo wydaje mi się że jest to wszystko bez prawne co robi ta kobieta. Córka to moje oczko w głowie, byliśmy nie rozłączni, nie widzę takiego życia, proszę się wypowiedzieć na ten temat. Z góry bardzo dziękuję.